Strona główna » Obozy » Polska » Pomorze

Kolonia - Mrzeżyno - Młody komandos

Jeśli lubisz ruch i wysiłek fizyczny to przyjedź do Mrzeżyna - nadmorskiej miejscowości położonej nad jeziorem Resko. Tutaj zarówno chłopcy, jak i dziewczyny znajdą odpowiednią dla siebie aktywność, a zajęcia specjalistyczne przeplatać się będą z rekreacją i zabawą. A to wszystko pod opieką instruktorów i wychowawców (ratowników wodnych, podoficerów Wojska Polskiego, instruktorów paintballa, samoobrony, survivalu, wspinaczki i strzelectwa) z zastosowaniem sprzętu zapewniającego bezpieczeństwo (uprzęże asekuracyjne, kaski, gogle, maski i kamizelki).

Poza zajęciami z wybranego obozu czekają na Was atrakcje wspólne dla wszystkich: podstawy terenoznawstwa - "czytanie z gwiazd", odnajdywanie kierunku, użycie busoli i wyznaczanie azymutów, wędrówki na orientację, nocne przemarsze; pierwsza pomoc - niesienie pomocy na polu walki, konstruowanie noszy, transport rannego w warunkach bojowych, symulacja akcji ratunkowej, tamowanie krwotoków i opatrywanie ran; zajęcia sprawnościowe - zaprawy poranne, musztra, zajęcia na siłowni, tory przeszkód, marszobiegi; plażowanie i kąpiele w morzu oraz na basenie; ogniska.

Czekają Cię też zajęcia z AK-47 Kałasznikow - zasady działania karabinu, zajęcia z rozkładania broni, zawody w szybkości składania broni i ładowania magazynków (broń pozbawiona jest cech bojowych); strzelectwo - sytuacyjne z krótkiej broni strzeleckiej, z elementami stresu i z użyciem repliki pistoletu WALTER P99; walka wręcz - sposoby obezwładniania uzbrojonego napastnika, walka gumowymi atrapami broni, zasady poruszania się w walce, techniki jednostek specjalnych. Obozy polecamy wszystkim fanom wojskowości, lubiącym wysiłek fizyczny i rywalizację.

Zakwaterowanie:

Ośrodek „FAMA-STA”
Ośrodek położony jest w centrum Mrzeżyna, w odległości 350 m od morza, na rozległym, ogrodzonym obszarze. Zakwaterowanie w murowanych pawilonach hotelowych – pokoje: 4-, 5-osobowe z łazienkami.

Na terenie obiektu znajdują się: odkryty basen kąpielowy o wymiarach 8 x 16 m, jadalnia, kawiarnia, biblioteka, 5 sal dydaktycznych i telewizyjnych, 2 sale dyskotekowe, a także boiska (siatkówka, siatkówka plażowa, koszykówka, piłka nożna, badminton), kort tenisowy, tenis stołowy, trzy place zabaw, siłownia i miejsca na ogniska.

Wyżywienie:

całodzienne (3 posiłki + podwieczorek; śniadania i kolacje w formie bufetu), obiad serwowany. Pierwszy posiłek: kolacja w dniu przyjazdu. Ostatni posiłek: śniadanie w dniu wyjazdu oraz prowiant na drogę powrotną.

Możliwość zamówienia (najpóźniej 7 dni przed rozpoczęciem obozu – za dopłatą) diety: wegetariańskiej (150 PLN/turnus), bezglutenowej/bezlaktozowej (250 PLN/turnus).

Galeria:

Ramowy plan kolonii:

Młody komandos (MK) (8-13 lat)

Nauka podstaw musztry i „wojskowej dyscypliny” w formie dobrej zabawy.

Pokaz wyposażenia wojskowego: nauka obsługi replik karabinków AKM, AKMS, M4, L85, karabinu maszynowego oraz granatników przeciwpancernych, przymierzanie umundurowania i wyposażenia różnych armii i formacji.

Zajęcia militarne: rozminowywanie terenu za pomocą elektronicznego wykrywacza metali i macek saperskich; wykonywanie zadań w maskach przeciwgazowych, podstawy taktyki wojskowej.

Militarny samochód terenowy: przejażdżki leśnymi drogami, maskowanie pojazdu – ruchomego stanowiska KM, ewakuacja z pola walki. Taktyka zielona: nauka zasad przetrwania (budowa schronienia, rozpalanie ognia, pozyskiwanie i uzdatnianie wody do picia, nocny biwak).

Paintball dla najmłodszych: SplatMaster – bardzo bezpieczna forma paintballa (kulki o mniejszym kalibrze i broń sprężynowa o mniejszej sile wylotowej); każdy dostanie na czas zajęć karabinek paintballowy, mundur, maskę ochronną).

Strzelnica ASG: statyczna i dynamiczna z użyciem różnych typów replik broni.

Gry terenowe: strategiczne zabawy z „testem odwagi” i „testem charakteru”.

Fort Rogowo: aktywne poznanie ekspozycji samolotów wojskowych (LIM2, TS11 Iskra, SU22, J22 Iryda, śmigłowiec Alouette); przejazd terenowy amerykańskimi ciężarówkami wojskowymi serii M-Track.

Dodatkowe zajęcia fakultatywne:

Dodatkowe zajęcia:

  • ASG – 10 PLN (za każdy dodatkowy scenariusz),
  • strzelectwo – Walter P99 – 20 PLN.

Możliwość zakupu mundurów wojskowych z demobilu od 50 PLN (komplet bluza + spodnie).

Cena nie zawiera:

Cena nie obejmuje dopłaty za transport z miast wyszczególnionych w planie podróży.

Program obozów zostanie odpowiednio dostosowany do warunków atmosferycznych oraz stanu psychofizycznego większości uczestników.

Możliwość zamówienia (najpóźniej 7 dni przed rozpoczęciem obozu – za dopłatą) diety: wegetariańskiej (150 PLN/turnus), bezglutenowej/bezlaktozowej (250 PLN/turnus).

Od każdego uczestnika pierwszego dnia pobytu pobierzemy kaucję w wysokości 30 PLN na pokrycie ewentualnych strat spowodowanych przez niego w sprzęcie lub w wyposażeniu ośrodka. 

Kwestie techniczne:

Zabierz ze sobą: mały plecak, śpiwór, karimatę, ciepły sweter lub polar, nakrycie głowy, dres sportowy, kurtkę przeciwdeszczową, odzież i buty do chodzenia po lesie i mokradłach (niedrogie obuwie, mogące ulec zniszczeniu), buty turystyczne, latarkę z zapasem baterii, letnie nakrycie głowy, strój kąpielowy.

Mile widziane: odzież moro, buty wojskowe oraz aparaty fotograficzne.

Podział na grupy wiekowe we wszystkich typach obozów będzie realizowany przy minimum 10 osobach w danych przedziałach wiekowych.

Informacje wyjazdowe:

Planowany przyjazd do ośrodka ok. godz. 20.00. Planowany wyjazd z ośrodka ok. godz. 06.30. 

Dojazd własny: przyjazd nie wcześniej niż o godz. 17.00, wyjazd nie później niż o godz. 10.00.

CENY - AUTOKAR:

Wyjazd Przyjazd Cena katalogowa
24.06 04.07 brak miejsc
05.07 15.07 1,899.00 zł
1999 zł
16.07 26.07 1,899.00 zł
1999 zł
27.07 06.08 1,899.00 zł
1999 zł
07.08 17.08 1,999.00 zł
18.08 28.08 1,799.00 zł
1999 zł

REZERWUJ

DANE UCZESTNIKA/UCZESTNIKÓW

DANE OSOBY ZGŁASZAJĄCEJ

Prefiks:
Nazwisko:
Imię:
Data ur.:
Adres:
Kod:
Miejscowość:
Telefon:
E-mail:
Dodaj uczestnika
Prefiks:
Nazwisko:
Imię:
Adres:
Kod:
Miejscowość:
Telefon:
E-mail:

WYBRANY TERMIN

MIASTO WYJAZDU

Uwagi:

USŁUGI DODATKOWE

Dieta specjalna (wegetariańska - od osoby za pobyt) (150.00)
Dieta specjalna (bezmleczna lub bezglutenowa - od osoby za pobyt) (250.00)

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

INFOLINIE
669 009 009
32 470 20 61

9.00-17.00 PN – PT
9.00-13.00 SOBOTA

Napisz do nas
Formularz kontaktowy

 

x