Steja - obozy młodzieżowe 2016 Grupa Steja - obozy zagraniczne

Strona główna » Obozy » Włochy »

Narty & Snowboard - Tonale

To zobaczysz:

 Nowość! Zimowe wyzwanie w Dolomitach na Passo Tonale z lodowcem Presena czeka właśnie na WAS. Szerokie stoki, słońce to właśnie jest zima w Val di Sole.

Passo Tonale- Ponte di Legno (Adamello Ski) - to śnieżny raj na Ziemi. Słynna "Dolina Słońca" gwarantuje idealne warunki narciarsko-snowboardowe dzięki bardzo dużej ilość słonecznych dni w połączeniu z jednymi z najbardziej obfitymi opadami śniegu w całych Alpach!  Połączona ze sobą sieć wyciągów i tras narciarskich Temù - Ponte di Legno - Passo del Tonale u stóp lodowca Presena tworzą prawdziwie narciarską karuzelę o łącznej długości prawie 100 km. Najsłynniejszą trasą jest zjazd z lodowca Presena ( częściowo czarna trasa, a potem czerwona), można dojechać do Ponte Di legno pokonując 11 km na nartach i 1740 m różnicy wysokości. Trasy Adamello Ski dochodzą do 3100 m. n.p.m, wszystkie są dośnieżane, a sezon narciarski trwa do maja. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie bowiem region ten oferuje trasy zarówno dla zaawansowanych narciarzy jak również tych o trochę słabszych umiejętnościach. Ten kto był z pewnością jeszcze raz tam pojedzie ;)

NAJWIĘKSZE ATRAKCJE

 • czarna trasa "Paradiso" - prawdziwa perła wśród tras narciarskich i jedna z najpiękniejszych tras w całych włoskich Alpach

 • Passo del Tonale - NAJwyżej położony ośrodek w Val di Sole czyli we włoskiej Dolinie Słońca

 • Snowpark Tonale niewątpliwa gratka dla snowboardzistów

 • Schronisko nad jeziorem Valbione - świetna miejscówka na odpoczynek podczas przejazdu z Tonale do Ponte di Legno

APRES SKI

 • Night skiing - narciarstwo nie kończy się o zachodzie słońca ;) możliwość nocnego szusowania pod osłoną gwiazd i księżyca na jednej z najdłuższych tras w Europie z lodowca Presena na wysokości ponad 3000 m n.p.m. do Ponte di Legno ok. 1250 n.p.m.

 • Dog Sledding czyli psim zaprzęgiem - z pewnością niepowtarzalne urozmaicenie zimowego pobytu ;) Cena ok. 30 EUR/1godz.

 • dyskoteki - wejście do klubów ok. 10 EUR

 

Zakwaterowanie:

Hotel Cacciatori *** - to sympatyczny obiekt położony w górskiej miejscowości Temù i świetna baza wypadowa na stoki. Od ośrodka narciarskiego w Ponte di Legno dzieli nas niespełna 2 km, zaś od tras w Passo Tonale zaledwie 15 km. To sprawia, że hotel cieszy się sympatią turystów przez cały sezon narciarski. Zakwaterowani będziecie w wygodnych pokojach 2-, 3-, 4- lub 5-osobwych z łazienką lub w 2-pokojowym studio ze wspólną łazienką, (w części pokoi możliwe łóżka piętrowe).

Wyżywienie:

 2 posiłki dziennie w hotelowej restauracji. Śniadania w formie bufetu,
2-daniowa obiadokolacja serwowana z bufetem warzywnym. Woda do posiłków w cenie.

Pierwszy posiłek: obiadokolacja pierwszego dnia pobytu w hotelu
Ostatni posiłek: śniadanie ostatniego dnia pobytu

Galeria:

Program podróży:

 NA STOKU

 • R'LAX & FUN

Jak sama nazwa wskazuje to obóz dla tych, co lubią lightową jazdę i dobrą zabawę :) Fun, fun i jeszcze raz fun, a do tego troszkę szkolenia! Na stoku jeździcie w dwóch grupach zaawansowania: średnio zaawansowanej oraz zaawansowanej. Zajęcia na stoku z instruktorem odbywają się ok. 2 h dziennie, podczas których skoryguje on Wasze błędy, troszkę podszkoli z freeride'u, funcarvingu, freestyle, pokaże nowe tricki w snowparku, jak również zapewni wspaniałą jazdę i dobrą zabawę. Resztę czasu na stoku spędzicie szusując swobodnie pod okiem naszej wspaniałej kadry. Tu na pewno nie będzie nudy i monotonii. Gwarantujemy super zabawę, odpoczynek, najfajniejszą kadrę, niezapomniane przeżycia i przyjaźnie na całe życie.

POZA STOKIEM

 • ZIMOWY CHILLOUT

Poza stokiem też można fajnie spędzać czas! Po zimowym szaleństwie czeka na Was zbiór najciekawszych aktywności przygotowanych przez Waszych wychowawców, którzy porwą Was do zabawy, poprowadzą zajęcia team buildingowe, gry i zawody w iście alpejskim stylu. Razem z kadrą, sprawimy by czas poza stokiem upłynął na miłej zabawie w dobrym towarzystwie :)

 • białe szaleństwo czyli zabawy na świeżym powietrzu - bitwa na śnieżki, lepienie bałwana, anioły na śniegu, konkurs na najlepszą rzeźbę ze śniegu

 • zawody w ślizgach na byle czym – skonstruuj śmieszny pojazd lub zabierzcie dmuchanego krokodyla i jazda! Każdy zespół ocenimy pod kątem pomysłowości i techniki zjazdu. Adrenalina i szybkość, to jest to! ;)

 • wybór Super Luzaka i Super Luzaczki obozu - nagrody gwarantowane

 • alpejskie zawody w gry planszowe

(zajęcia dla chętnych, w zależności od czasu, możliwości i warunków atmosferycznych)

Wycieczki lokalne:

 

 • Night skiing - narciarstwo nie kończy się o zachodzie słońca ;) możliwość nocnego szusowania pod osłoną gwiazd i księżyca na jednej z najdłuższych tras w Europie z lodowca Presena na wysokości ponad 3000 m n.p.m. do Ponte di Legno ok. 1250 n.p.m.

 • Dog Sledding czyli jazda psim zaprzęgiem - z pewnością niepowtarzalne urozmaicenie zimowego pobytu ;) Cena ok. 30 EUR/1godz.

 • dyskoteki - wejście do klubów ok. 10 EUR

 

W cenie:

 • Przejazd autokarem,

 • zakwaterowanie,

 • wyżywienie w hotelu,

 • opiekę kadry (kierownik, wychowawcy, instruktorzy),

 • realizacja programu pobytu

 • transfery do wyciągów,

 • ubezpieczenie AXA Kontynenty

Poza ceną:

 • dopłaty do wyjazdów z poszczególnych miast

 • skipassy

 • imprezy fakultatywne

 • posiłki tranzytowe

 • dodatkowe napoje do obiadokolacji,

 • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - płatne dodatkowo +10 PLN/os

Skipass 6 - dniowy Adamello SKI

110 EUR dla osób urodzonych po 30.11.2001 r.

186 EUR dla osób urodzonych przed 30.11.2001 r.

Kaucja zwrotna za skipass – 5 EUR

Ceny skipassów są niezależne od biura BUT pochodzą z informacji uzyskanych z ośrodków narciarskich.

Kwestie techniczne:

 Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom staramy się zapewnić jak największą ilość miast wyjazdowych, w związku z czym podróż nie zawsze odbywa się najkrótszą trasą, możliwe są przesiadki oraz na wybranych odcinkach zmiana środka transportu na zastępczy (pociąg, mikrobus, samochód osobowy). W związku z powyższym zastrzegamy sobie prawo do zmiany rozkładu po uprzednim powiadomieniu Klientów. Z miejscowości objętych rozkładem jazdy staramy się realizować przejazd uczestników we wszystkich terminach, jednak zastrzegamy sobie prawo odwołania połączenia antenowego jeśli w danym turnusie nie uzbiera się minimalna liczba 6 osób na przejazd daną trasą. W takim przypadku zostaną Państwo powiadomieni o najbliższym przystanku z którego będzie realizowany wyjazd.

 

Informacje wyjazdowe:

 1 dzień - wyjazd wg. rozkładu jazdy, przejazd przez Polskę, Czechy/Niemcy*, Austrię, Szwajcarię*
2 dzień - przyjazd do hotelu ok. godz. 19 tej, zakwaterowanie, obiadokolacja
3-8 dzień - wypoczynek we Włoszech: śniadanie, wyjście na stok w godzinach porannych, zajęcia programowe na stoku, powrót do hotelu w godzinach popołudniowych, obiadokolacja, wieczorem gry i konkursy integracyjne, wyjście na dyskotekę
9 dzień - wykwaterowanie, śniadanie, wyjazd z hotelu ok. godz. 08:00, przejazd przez Włochy, Szwajcarię*, Austrię, Czechy/Niemcy*
10 dzień - przyjazd do Polski wg. rozkładu jazdy
* przejazd w zależności od turnusu

Wszystkich uczestników obozów zimowych obowiązuje na stoku jazda w kasku ochronnym. Dodatkowo dla snowboardzistów zalecamy zabranie i używanie ochraniaczy na nadgarstki.
Zachęcamy do wypożyczenia sprzętu narciarskiego lub snowboardowego na miejscu.
Cena w zależności od modelu waha się w granicach od ok. 100 - 150 EUR.
Obowiązkowa kaucja zwrotna – 20 EUR. Proponowane min. kieszonkowe 110 EUR + skipass + impr. fakult. + posiłki tranzytowe ok. 15 EUR.

Obóz nie jest przeznaczony dla osób, które rozpoczynają naukę jazdy na nartach lub snowboardzie.

Obowiązuje ograniczenie bagażu o łącznych wymiarach do 180 cm i wadze 20 kg. Do tego 1 komplet sprzętu (narty lub snowboard w pokrowcu), buty należy spakować do walizki i bagaż podręczny.

Konieczny paszport lub dowód osobisty, legitymacja szkolna, karta kwalifikacyjna

Zbiórka:

Na miejsce zbiórki prosimy o przybycie 20 minut wcześniej. Prosimy na miejsce wyjazdu i powrotu przybywać punktualnie.

CENY - AUTOKAR:

Wyjazd Przyjazd Cena katalogowa
19.01 28.01 brak miejsc
26.01 04.02 brak miejsc
02.02 11.02 brak miejsc
09.02 18.02 1,999.00 zł

REZERWUJ

DANE UCZESTNIKA/UCZESTNIKÓW

DANE OSOBY ZGŁASZAJĄCEJ

Prefiks:
Nazwisko:
Imię:
Data ur.:
Adres:
Kod:
Miejscowość:
Telefon:
E-mail:
Dodaj uczestnika
Prefiks:
Nazwisko:
Imię:
Adres:
Kod:
Miejscowość:
Telefon:
E-mail:

WYBRANY TERMIN

MIASTO WYJAZDU

Kod Rabatowy:

USŁUGI DODATKOWE

Program narciarski zaawansowany
Program narciarski średniozaawansowany
Program snowboardowy zaawansowany
Program snowboardowy średniozaawansowany

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

INFOLINIE
669 009 009
32 470 20 61

9.00-17.00 PN – PT

Napisz do nas
Formularz kontaktowy

 

x