Steja - obozy młodzieżowe 2016 Grupa Steja - obozy zagraniczne

Strona główna » Obozy » Wielka Brytania »

Obóz Językowy Angielski - Londyn

To zobaczysz:

Poznaj LONDYN ZIMĄ! To obóz, dla tych, którzy chcą spędzić ferie w angielskim stylu, zobaczyć kawałek brytyjskiej ziemi, poznać najsłynniejsze zabytki Londynu, czy zrobić owocne zakupy na słynnych brytyjskich wyprzedażach a to wszystko-po angielsku! Spotkacie niesamowite osoby, które tak jak Wy chcą nie tylko się czegoś nauczyć ale i poczuć klimat Wielkiej Brytanii! Welcome.

Zakwaterowanie:

Londyn jest wieloetniczną metropolią, co powoduje, że jest on niebywale ciekawy zarówno pod względem obyczajów jak i kultury. Zakwaterowanie u rodzin stwarza niespotykaną okazję do osobistego kontaktu z tradycjami i kulturą panującymi na Wyspach. Rodziny są szczegółowo sprawdzone i starannie dobrane przez naszego angielskiego kontrahenta. Uczestnicy zwykle zakwaterowani są na obrzeżach Londynu, u rodzin z klasy średniej, zróżnicowanych kulturowo i etnicznie w pokojach 2, 3, 4 osobowych.

Wyżywienie:

3 posiłki dziennie (śniadanie oraz kolacja serwowane w miejscu zamieszkania + lunch pakiet)

Śniadanie: płatki na mleku, tosty z dżemem, sok, herbata
Lunch: kanapka, owoc, batonik, chipsy, napój (lunch wydawany jest w formie suchego prowiantu)
Obiadokolacja: jednodaniowy ciepły posiłek, deser, herbata.

Pierwszy posiłek: obiadokolacja w dniu przyjazdu do Londynu,
Ostatni posiłek: śniadanie + suchy prowiant w dniu wyjazdu z Londynu

Galeria:

Program podróży:

JAK SIĘ UCZYMY

Nasza kadra składa się z doświadczonych lektorów języka angielskiego.
Ćwiczenia i zadania z użyciem języka angielskiego, jak również zwiedzanie i sytuacyjne zajęcia praktyczne prowadzone są przez polskich lektorów. Obóz podzielony jest na mniejsze grupy, z których każda ma swojego lektora języka angielskiego. Zajęcia odbywają się w kameralnym gronie w najlepszym możliwym środowisku do tego przeznaczonym - Londynie!

warsztaty językowe...

- zadania do wykonania na mieście
- quizy, zabawy, zagadki, konkursy w języku angielskim
- odgrywanie scenek z życia codziennego
- zwiedzanie Londynu z lektorem języka angielskiego
 

W trakcie pobytu zobaczycie:

Natural History Museum - odwiedziecie muzeum, które przybliża dzieje naszej planety. Znajdziecie tutaj ponad 70 milionów eksponatów! Można tutaj między innymi doświadczyć symulowanego trzęsienia Ziemi oraz obejrzeć galerię dinozaurów z naturalnej wielkości ryczącym i ruchomym dinozaurem.
Science Museum - odwiedzicie jedno z najsłynniejszych muzeów w Wielkiej Brytanii! Eksponaty prezentowane w muzeum pochodzą z różnych dziedzin nauki i techniki. W zbiorach znajdują się zespoły eksponatów związane z działalnością brytyjskich wynalazców takie jak pionierskie maszyny parowe Jamesa Watta, czy prototypowe odbiorniki telewizyjne Johna Bairda.
Museum of London - w tym miejscu zapoznacie się z burzliwą historią stolicy Wielkiej Brytanii od czasów prehistorycznych aż po współczesność. Kolekcja muzeum zawiera ponad milion eksponatów: archiwa archeologiczne, stroje i dekoracje oraz fotografie.
W Tower of London zobaczycie insygnia koronacyjne: królewski pierścień, jabłko oraz berło z krzyżem a także koronę brytyjską, zbroje oraz broń. Kolejnym miejscem, które zobaczycie to jedyny tego typu w Europie zwodzony most - Tower Bridge, zbudowana w stylu wiktoriańskim licząca blisko 200 lat konstrukcja jest jednym z najbardziej znanych miejsc Londynu.

Wizyta w British Museum pozwoli Wam odbyć podróż w czasie do starożytności.
Przejdziecie obok Pałacu Buckingham - oficjalna rezydencja monarchów brytyjskich - jedyny na świecie pałac, który wciąż pełni swoją pierwotną funkcję. Podczas wizyty w tym miejscu obejrzycie oficjalną zmianę warty.

Przechodząc koło Houses of Parliament spotkacie się z wielką polityką i historią monarchii brytyjskiej, a później zrobicie sobie zdjęcie z Big Ben.
Odwiedziecie także Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud's, gdzie spotkacie się z woskowymi wersjami swoich ulubionych piosenkarzy, sportowców, filmowych bohaterów, czy gwiazd Hollywood.

Spacerem przejdziecie się na Piccadilly Circus - jedno z najbardziej rozpoznawalnych skrzyżowań na świecie w rozrywkowej i teatralnej dzielnicy West End.
Niedaleko  Piccadilly Circus  znajduje się jedna z najbardziej charakterystycznych dzielnic - Soho, obecnie najmodniejsze miejsce w Londynie. A integralną częścią Soho jest - China Town, czyli londyńska kolebka kultury chińskiej.

Odwiedzicie także słynną dzielnicę artystyczną Camden Town. Nie znajdziecie tu wielkich sieciówek ponieważ Camden znane jest jako centrum mody alternatywnej. Skóra, ćwieki i glany - typowy widok, alternatywna oaza z dala od królewskiego prestiżu i parlamentu. Bardzo często, tutejsze fasady budynków ozdabiają polityczne komentarze, a intensywne barwy składają hołd sztuce Pop Art.

Podczas zwiedzania Londynu odwiedzicie także Hyde Park - jeden z kilku królewskich parków w środku zatłoczonego miasta.

Jednym z miejsc sakralnych, które zwiedzicie podczas spaceru będzie najważniejsza świątynia anglikańska w Londynie - Westminister Abbey, w której odbywają się wszystkie najważniejsze uroczystości państwowe m.in koronacje królów, czy zawieranie sakramentu małżeństwa przez monarchów.

W centralnej części Londynu znajduje się plac - Trafalgar Square, upamiętniający zwycięstwo brytyjskiej armii pod Trafalgar. Na placu znajdują się pomniki: Jerzego IV, gen. Heveloka oraz gen. Napiera. Cechą charakterystyczną placu jest ustawiona na środku 55 - metrowa kolumna Nelsona.

Będziecie mieli okazję zrobić prawdziwy shopping w domu towarowym Harrods. Znajduje się w nim ok. 330 sklepów zajmujących powierzchnię ok. 20 000 m2.

Covent Garden jest dzielnicą, w której spotykają się artyści, cyrkowcy, muzycy oraz zwykli ludzie. Centralną częścią Covent Garden jest Piazza - liczący sobie ponad 500 lat targ, na którym można kupić świeże owoce, warzywa, kwiaty oraz pamiątki.

Londyński sklep M&M's World - zajmuje 4 piętra na łącznej powierzchni 3200 m2, a jego wybudowanie kosztowało 10 mln funtów! Jest to pierwszy i jak do tej pory jedyny świat M&M's w Europie. Sklep poza słodyczami oferuje naczynia, szkło, pościel i biżuterię, zabawki, ubrania, torby. Wśród wielu atrakcji można zobaczyć m.in. wielką czekoladową ścianę, interaktywne ekrany i drażetkowy żyrandol - SMACZNEGO!

Wizyta w Londynie nie byłaby kompletna gdyby nie przejazd słynnym double decker busem - czyli piętrowy autobus, który jest typowym brytyjskim środkiem komunikacji naziemnej.

Wycieczki lokalne:

- LONDON EYE - jeżeli chcecie zobaczyć panoramę Londynu z lotu ptaka, musicie wybrać się na słynne Londyńskie Oko, które jest największym na świecie kołem widokowym.
Cena: 22 GBP

- HARRY POTTER TOUR - wizyta w Warner Bros. Studio London, wytwórni filmowej w której powstawały filmy o przygodach słynnego młodego czarodzieja. Zajrzycie za kulisy produkcji i zobaczycie wiele fantastycznych planów filmowych, kostiumów i rekwizytów. Poznajcie ściśle strzeżone sekrety i fakty na temat efektów specjalnych oraz animatroniki, dzięki którym filmy stały się tak popularne na całym świecie.
Cena: 40 GBP

W cenie:

 • transport autokarem,

 • zakwaterowanie i wyżywienie u rodzin,

 • realizacja programu pobytu

 • opieka kadry: kierownika, wychowawców,

 • pilot na trasie,

 • ubezpieczenie AXA „Kontynenty”

Poza ceną:

 • dopłaty do wyjazdów z poszczególnych miast

 • wycieczki fakultatywne i dodatkowe wyjścia niezawarte w programie,

 • posiłki tranzytowe,

 • obowiązkowa dopłata na realizację programu w Londynie,

 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (płatne dodatkowo 10 PLN/os.).

Kwestie techniczne:

UWAGA! Transport realizowany autokarami rejsowymi pod opieką pilota.

Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom staramy się zapewnić jak największą ilość miast wyjazdowych, w związku z czym podróż nie zawsze odbywa się najkrótszą trasą, możliwe są przesiadki oraz na wybranych odcinkach zmiana środka transportu na zastępczy (pociąg, mikrobus, samochód osobowy). W związku z powyższym zastrzegamy sobie prawo do zmiany rozkładu po uprzednim powiadomieniu Klientów. Z miejscowości objętych rozkładem jazdy staramy się realizować przejazd uczestników we wszystkich terminach, jednak zastrzegamy sobie prawo odwołania połączenia antenowego jeśli w danym turnusie nie uzbiera się minimalna liczba 6 osób na przejazd daną trasą. W takim przypadku zostaną Państwo powiadomieni o najbliższym przystanku z którego będzie realizowany wyjazd.

Informacje wyjazdowe:

1 dzień - wyjazd wg rozkładu jazdy, przejazd przez Polskę, Niemcy, Benelux, Francję
2 dzień - przeprawa Calais-Dover, przejazd do Londynu ok. godz.12:00, zwiedzanie, zakwaterowanie w godzinach wczesnowieczornych, obiadokolacja, nocleg
3-7 dzień - codzienne zajęcia językowe; zwiedzanie Londynu wg programu
8 dzień - śniadanie+suchy prowiant, wykwaterowanie, wyjazd w godz. okołopołudniowych, przeprawa Calais-Dover, przejazd przez Francję, Benelux
9 dzień - przejazd przez Niemcy, przyjazd do Polski wg rozkładu jazdy

 

Płatna obowiązkowa kaucja zwrotna – 20 GBP.
Proponowane min. kieszonkowe – ok. 50 GBP + posiłki tranzytowe ok. 20 EUR + wycieczki fakultatywne.
Dodatkowo wymagana jest opłata programowa niepodlegająca rozliczeniu (obejmuje bilety wstępu do zwiedzanych obiektów + komunikacja miejska) w wysokości:
dla osób urodzonych w roku 2002 i wcześniej -> 90 GBP
dla osób urodzonych w roku 2003 i później -> 80 GBP.

Każdy uczestnik powinien zabrać ze sobą ręcznik.

Konieczny paszport lub dowód osobisty, legitymacja szkolna, karta kwalifikacyjna

Zbiórka:

Na miejsce zbiórki prosimy o przybycie 20 minut wcześniej. Prosimy na miejsce wyjazdu i powrotu przybywać punktualnie.

CENY - AUTOKAR:

Wyjazd Przyjazd Cena katalogowa
20.01 28.01 brak miejsc
27.01 04.02 1,699.00 zł
03.02 09.02 brak miejsc
10.02 18.02 1,699.00 zł

REZERWUJ

DANE UCZESTNIKA/UCZESTNIKÓW

DANE OSOBY ZGŁASZAJĄCEJ

Prefiks:
Nazwisko:
Imię:
Data ur.:
Adres:
Kod:
Miejscowość:
Telefon:
E-mail:
Dodaj uczestnika
Prefiks:
Nazwisko:
Imię:
Adres:
Kod:
Miejscowość:
Telefon:
E-mail:

WYBRANY TERMIN

MIASTO WYJAZDU

Kod Rabatowy:

USŁUGI DODATKOWE

AXA Podwyższenie Ubezpieczenia KL (do 20 000 EUR) (30.00)
AXA Ubezpieczenie od chorób przewlekłych CP (120.00)
AXA Ubezpieczenie Kosztów Rezygnacji (51.00)
Gwarancja Zmiany Rezerwacji (40.00)
Gwarancja Stałej Ceny (35.00)
-Gwarancja All Inclusive (Gwarancja Zmiany Rezerwacji+AXA Ubezpieczenie Kosztów Rezygnacji+Gwarancja Stałej Ceny) (95.00)

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

INFOLINIE
669 009 009
32 470 20 61

9.00-17.00 PN – PT

Napisz do nas
Formularz kontaktowy

 

x