Strona główna » Obozy » Austria »

Obóz językowy - Austria, Słowacja, Węgry - język niemiecki

Nasz obóz to prawdziwa okazja do poznania trzech naddunajskich stolic, ich wspaniałych zabytków i muzeów. Zabierzemy Cię do magicznego Wiednia, gdzie zobaczysz najważniejsze zabytki stolicy Austrii; do Bratysławy, która pomimo swojej bogatej historii jest jedną z najmłodszych stolic świata oraz do Budapesztu będącego nie tylko największym miastem Węgier, ale również wspaniałym miejscem wypoczynku z wieloma atrakcjami, takimi jak baseny termalne, ZOO czy tor Formuły 1. Na pewno nie będzie czasu na nudę!

Zakwaterowanie:

8 noclegów:

 • 4 w hotelu 3* „Berlin” w Budapeszcie (lub inny o podobnym standardzie),
 • 4 w 3* hotelu zum Grünen Jäger w centrum Unterolberndorf niespełna 40 km od centrum Wiednia.
 • W pobliżu obydwu hoteli boiska sportowe. Pokoje 3-, 4 osobowe z łazienkami. Bezpłatne Wi-Fi przy recepcji.

Wyżywienie:

Całodzienne – śniadanie w formie bufetu, lunch (lub suchy prowiant w czasie całodniowych wycieczek), dwudaniowa ciepła kolacja. Do lunchu i kolacji woda.

Pierwszy posiłek: lunch w dniu przyjazdu, ostatni: obiad w Czechach w drodze powrotnej do kraju.

Galeria:

Program obozu językowego:

15 godzin lekcyjnych z języka niemieckiego.

Zajęcia językowe obejmą zagadnienia teoretyczne oraz ćwiczenia praktyczne. Celem nauczania języka będzie poszerzenie słownictwa przydatnego w życiu codziennym, zwłaszcza w podróży. Wycieczki będą okazją do sprawdzenia postępów językowych oraz zastosowania znajomości języka w praktyce. Nie zabraknie także gier i zabaw językowych.

Ponadto program turystyczny:

 • W trakcie pobytu w Budapeszcie do największych atrakcji należeć niewątpliwie będą kąpiele w kompleksie basenów Platinus na Wyspie Małgorzaty, rejs statkiem po Dunaju i wizyta na Wzgórzu Zamkowym z kościołem koronacyjnym.
 • W trakcie wycieczki do urokliwego miasteczka malarzy – Szentendre odwiedzimy jedyną w tej części Europy szlifiernię diamentów.
 • W trakcie podróży do Wiednia odwiedzimy także stolicę Słowacji - Bratysławę, gdzie zobaczymy m.in. zamek, rynek i stare miasto. Dogodna lokalizacja hotelu w Austrii pozwala na szybkie dotarcie do centrum Wiednia.
 • W trakcie pobytu czekają nas dwa wyjazdy do Wiednia i nieszablonowe zwiedzanie miasta. Oprócz rezydencji cesarzy (Hofburg i Schönbrunn) zobaczymy Belweder z pięknymi ogrodami, katedrę św. Szczepana i wzgórze Kahlenberg, z którego król Polski Jan III Sobieski dowodził bitwą o Wiedeń. Zwiedzanie zabytków połączymy z fascynującą podróżą po historii naszej planety, podczas zwiedzania wspaniałego Muzeum Historii Natury (ginące gatunki zwierząt, dinozaury, kamienie szlachetne i meteoryty). Nocny wyjazd do Wiednia będzie okazją do romantycznego spaceru po wiedeńskiej starówce i obejrzenia panoramy miasta z wysokości 65 metrów w czasie przejażdżki, "Diabelskim Młynem" będącym symbolem Wiednia, a znajdującym się na Praterze - najstarszym europejskim parku rozrywki.
 • Całość uzupełnią zajęcia sportowe, konkursy i zabawy, dyskoteki, piesze wycieczki ścieżkami edukacyjnymi, wizyty na basenach w Wolkersdorf. Ostatnią atrakcją naszej naddunajskiej wyprawy będzie zwiedzanie ogrodów Europy, czyli zespołu pałacowo parkowego Lednice-Valtice wpisanego na listę dziedzictwa UNESCO.

Wycieczki fakultatywne:

„Perły Dolnej Austrii – dolina Wachau”. W programie zwiedzanie: zabytkowego miasta Krems an der Donau. Usytuowanego na malowniczym wzgórzu (449 metrów n.p.m.), założonego w 1083r. opactwa Benedyktynów Göttweig (Stift Göttweig) oraz średniowiecznego miasteczka Dürnstein będącego jedną z największych atrakcji turystycznych doliny Wachau. Każdego roku miasto odwiedzane jest przez blisko 2 miliony turystów. Do czasów obecnych zachowały się tu średniowieczne mury obronne.

Wycieczka realizowana jest przy minimum 25 osobach. Cena 17 EUR.

Cena nie zawiera:

 • Dopłaty za transport z miast wyszczególnionych w planie podróży, wjazdów do miast, usług miejscowych przewodników oraz opłat za bilety wstępu i rejs po Dunaju, niezbędnych do realizacji programu (65 EUR płatne na miejscu).
 • Sugerowane kieszonkowe około 70 EUR (w tym 10 EUR kaucji, zwracanej przy opuszczeniu hotelu).
 • Ewentualnie 17 EUR na wycieczkę fakultatywną Perły Dolnej Austrii.

Kwestie techniczne:

Należy zabrać ze sobą dowód osobisty lub paszport, nakrycie głowy, wygodne buty, stroje kąpielowe i ręczniki.

Informacje wyjazdowe:

Planowany przyjazd do hotelu ok. godz. 12.00 drugiego dnia imprezy. Planowany wyjazd z hotelu ok. godz. 9.00 ostatniego dnia imprezy.

CENY - AUTOKAR:

Wyjazd Przyjazd Cena katalogowa
11.07 20.07 2,109.00 zł
2209 zł
27.07 05.08 2,109.00 zł
2209 zł

REZERWUJ

DANE UCZESTNIKA/UCZESTNIKÓW

DANE OSOBY ZGŁASZAJĄCEJ

Prefiks:
Nazwisko:
Imię:
Data ur.:
Adres:
Kod:
Miejscowość:
Telefon:
E-mail:
Dodaj uczestnika
Prefiks:
Nazwisko:
Imię:
Adres:
Kod:
Miejscowość:
Telefon:
E-mail:

WYBRANY TERMIN

MIASTO WYJAZDU

Uwagi:


SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

INFOLINIE
669 009 009
32 470 20 61

9.00-17.00 PN – PT
9.00-13.00 SOBOTA

Napisz do nas
Formularz kontaktowy

 

x