Strona główna » Obozy » Cypr »

Obóz młodzieżowy - Cypr - Ayia Napa - hotel Fedrania Gardens

To zobaczysz:

CYPR - trzecia co do wielkości wyspa Morza Śródziemnego, zwana Wyspą Afrodyty. Jej długie i burzliwe dzieje były ściśle uzależnione od strategicznego położenia u zbiegu Europy, Azji i Afryki. Dziś świadectwa historii można zaleźć na całej wyspie, przypominającej ogromne otwarte muzeum z dowodami obecności zdobywców i władców, kontrolujących wyspę na przestrzeni wieków. Ruch turystyczny koncentruje się głównie w Pafos, Limassol, Nikozji, Larnace i Ayia Napa. O każdej porze roku Cypr przyciąga rzesze turystów, dla których ogromną atrakcją są piękne, słoneczne plaże, malownicze góry, bogactwo i różnorodność zabytków, ale także wspaniała kuchnia, bogate życie kulturalne, znakomite warunki do uprawiania sportów oraz legendarna już cypryjska gościnność.


AYIA NAPA - jedna z najpopularniejszych miejscowości turystycznej na Cyprze, położona w południowej części wyspy. Nazywana jest Cypryjską Ibizą, tętni życiem przez całą dobę dzięki licznym dyskotekom, klubom i restauracjom. Słynie ze wspaniałych piaszczystych plaż, malowniczych zatoczek, które sprzyjają uprawianiu wszelkich sportów wodnych oraz beztroskiemu leżakowaniu.

 

Zakwaterowanie:

 Hotel Fedrania Gardens ** - obiekt położony wśród zieleni w odległości 300 m od plaży i 1,5 km od centrum Ayia Napa. Zakwaterowanie w pokojach 3, 4-osobowych z łazienkami, klimatyzacją, TV-SAT, mini-lodówką i balkonem. Na terenie hotelu: basen odkryty (leżaki i parasole bezpłatne), taras słoneczny, pool bar, restauracja, dostęp do WiFi za dodatkową opłatą. Słynna plaża Nissi Beach znajduje się ok. 2 km od hotelu.

Wyżywienie:

Dwa posiłki dziennie – śniadanie i obiadokolacja w formie bufetu (do obiadokolacji woda). Pierwszy posiłek obiadokolacja w dniu przyjazdu, ostatni posiłek śniadanie w dniu wyjazdu.

Istnieje możliwość dopłaty do trzech posiłków dziennie tj. śniadanie, lunch, obiadokolacja, dopłata +335 zł/os.

 

Galeria:

Ramowy plan obozu:

 1 dzień Zbiórka uczestników na lotnisku w Katowicach-Pyrzowicach. Odprawa bagażowo-paszportowa (rozpoczęcie odprawy na 2 godziny przed wylotem). Planowany wylot samolotu do Larnaki o godz. 11:15. Planowany przylot na lotnisko w Larnace o godz. 15:25. Transfer do Hotelu FEDRANIA GARDENS ** w miejscowości Ayia Napa, zakwaterowanie w pokojach. Pierwszy posiłek obiadokolacja.

2-7 dzień Pobyt w Ayia Napa (łącznie 7 noclegów). Realizacja programu, m.in. piesze wycieczki po okolicy, plażowanie, kąpiele w morzu pod opieką ratownika, korzystanie z basenu na terenie hotelu, konkursy, wieczorne wyjścia na dyskoteki w klubach (od 15 lat; bilety wstępu płatne dodatkowo). Możliwość udziału w wycieczkach fakultatywnych (dodatkowo płatnych, realizowanych przez lokalnego kontrahenta).

8 dzień Śniadanie, wykwaterowanie z pokoi. Czas wolny. Transfer na lotnisko. Odprawa paszportowo-bagażowa. Planowany wylot z Larnaki o godz. 16:05. Przylot na lotnisko w Katowicach-Pyrzowicach o godz. 18:35.

 

Wycieczki fakultatywne:

Mity i legendy Cypru – wspaniałe połączenie historii, religii, archeologii i mitologii. W programie - Ktima Georgiadi – wizyta w sklepie z tradycyjnymi cypryjskimi produktami, Kurion – kompleks archeologiczny z odrestaurowanym greko-romańskim amfiteatrem, Skała Afrodyty – według podań w jej pobliżu wyszła na brzeg narodzona z piany morskiej grecka bogini Afrodyta, St. Paul’s Pillar, House of Dionysos ze słynnymi na całym świecie mozaikami, czas wolny w Pafos, Grobowce Królewskie – monumentalne grobowce sięgające czasów hellenistycznych i rzymskich, wpisane od 1980 roku na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Cena ok. 55 EUR + własne wydatki.


Rejs Protaras - Famagusta Bay – rejs odbywa się w godzinach 09:00 – 14:00. Podczas rejsu czas na kąpiel w krystalicznie czystych wodach Protaras, Ghost City of Famagusta, kompleks morskich jaskiń, zwanych Jaskiniami Piratów – w czasach starożytnych wykorzystywane były przez przemytników i piratów. Podczas rejsu tradycyjny cypryjski lunch w formie bufetu. Cena ok. 55 EUR + własne wydatki.

Jeep Safari – wycieczka półdniowa. Przygoda w terenie na wschodniej części wybrzeża. W programie majestatyczne jaskinie, naturalne mosty, zapomniane i unikalne kościoły. Będzie też czas na kąpiel morską. Cena ok. 40 EUR + własne wydatki.

Wycieczki realizowane przy min. 15 uczestnikach.

 

Cena zawiera:

- 7 noclegów
- wyżywienie śniadanie i obiadokolacja
- opiekę kadry pedagogicznej, ratownika, cypryjską opiekę medyczną
- przelot samolotem w klasie ekonomicznej
- opłatę za bagaż rejestrowany do 10 kg oraz bagaż podręczny
- opłaty lotniskowe
- opłatę za transfer lotnisko - hotel - lotnisko
- ubezpieczenie KL do 10.000 EUR, NNW do 15.000 zł, bagaż do 800 zł (Signal Iduna S.A.)
- składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

 

Cena nie zawiera:

- wycieczek fakultatywnych,
- świadczeń nie wymienionych w ofercie.

 

 - Każdy uczestnik musi dostarczyć w oryginale wypełnioną kartę kwalifikacyjną do biura na min. 2 tygodnie przed wyjazdem. Bez karty uczestnik nie może pojechać na obóz. 


- Każdy z uczestników wyjazdu musi posiadać przy sobie i legitymować się ważnym i właściwym dokumentem tożsamości (zgodnie z przepisami kraju docelowego i krajów tranzytowych - odpowiednio dowód osobisty lub paszport), który uprawnia go do przekroczenia granicy z danym państwem. Bez ważnego i odpowiedniego dokumentu tożsamości uczestnik nie może wziąć udziału w imprezie. Aktualne informacje dotyczące dokumentów podróżnych można znaleźć na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych: polakzagranica.msz.gov.pl Dokument musi być ważny minimum 90 dni od daty zakończenia imprezy.

- Zalecamy również posiadanie karty EKUZ (Karta Europejskiego Ubezpieczenia Zdrowotnego wydawanej w oddziałach wojewódzkich NFZ).

Godziny wylotów do potwierdzenia na 48h przed rozpoczęciem imprezy!

- Na obozy krajowe prosimy o zabranie legitymacji szkolnej. W przypadku imprez z dojazdem koleją legitymacja szkolna jest warunkiem przyznania biletu ze zniżką.

- Na obozy mogą jeździć uczestnicy pełnoletni (z klas maturalnych). Osoby pełnoletnie podpisują obowiązkowo oświadczenie o przestrzeganiu zasad obozu.

- Uczestnicy kolonii/obozu podzieleni są na 15-20 osobowe grupy w zależności od wieku. Na każdą grupę przypada 1 wykwalifikowany opiekun. Dodatkowo nad prawidłowym przebiegiem programu wyjazdu czuwa kierownik.

- Na postojach ewentualne posiłki płatne są we własnym zakresie przez uczestników.

- Bezpośrednio przy dokonywaniu rezerwacji imprezy istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia Kosztów Imprezy Turystycznej pokrywającego k
oszty rezygnacji z wyjazdu w przypadku wystąpienia sytuacji losowych (np. choroby). Ubezpieczenie wynosi 2,6 % ceny imprezy.

- Faktury za wyjazd wystawiamy na prośbę klienta, ale nie wcześniej niż 30 dni przed wyjazdem i po opłaceniu całości należności.

 

 Linie lotnicze to WIZZ AIR. Przelot Katowice – Larnaka – Katowice.

 

Uczestnik może zabrać na pokład jedną sztukę bagażu rejestrowanego do 10 kg oraz jedną sztukę bagażu podręcznego o wymiarach 40x30x20 cm wg warunków przewoźnika.

CENY - SAMOLOT:

Wyjazd Przyjazd Cena katalogowa Miasto
05.07 12.07 2,740.00 zł Katowice
12.07 19.07 2,740.00 zł Katowice

REZERWUJ

DANE UCZESTNIKA/UCZESTNIKÓW

DANE OSOBY ZGŁASZAJĄCEJ

Prefiks:
Nazwisko:
Imię:
Data ur.:
Adres:
Kod:
Miejscowość:
Telefon:
E-mail:
Dodaj uczestnika
Prefiks:
Nazwisko:
Imię:
Adres:
Kod:
Miejscowość:
Telefon:
E-mail:

WYBRANY TERMIN

MIASTO WYJAZDU

Uwagi:

USŁUGI DODATKOWE

Ubezpieczenie kosztów rezygnacji (2,5% wartości imprezy)
Dopłata za trzy posiłki dziennie (śniadanie, lunch, obiadokolacja) (335.00)

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

INFOLINIE
669 009 009
32 470 20 61

9.00-17.00 PN – PT
9.00-13.00 SOBOTA

Napisz do nas
Formularz kontaktowy

 

x