Strona główna » Obozy » Albania »

Obóz młodzieżowy- Albania - Durres - Kolaveri

To zobaczysz

W Durres znajdziecie przede wszystkim szerokie piaszczyste plaże, ciepłą wodę południowego Adriatyku oraz wyjątkowo przyjemny klimat. Jest to też jeden najbardziej znanych albańskich  kurortów, w którym znajdziecie również liczne zabytki z okresu panowania ilirskiego, rzymskiego i weneckiego. Zapewniamy ciekawy program, ekstra kadrę, zawody sportowe, konkursy i imprezy tematyczne. Można także będzie skorzystać z oferty dodatkowych wycieczek fakultatywnych. 

Zakwaterowanie

Kompleks Wypoczynkowy Kolaveri *** położony jest zaledwie 200m od piaszczystej plaży w dzielnicy Golem. W kompleksie znajduje się: hotel, dwa budynki apartamentowe oraz domki wille. W ramach kompleksu znajdują się dwie restauracje, dwie kawiarnie, kompleks trzech basenów, dyskoteka, bar plażowy, sklep, parking, plac zabaw dla dzieci. Dla gości kompleksu bezpłatne leżaki oraz parasol na hotelowej plaży. Na terenie całego obiektu bezpłatny bezprzewodowy dostęp do Internetu. 
Zakwaterowanie w apartamentach dwupokojowych oraz trzypokojowych. Apartament dwupokojowy z łazienką dla 5,6 osób składa się z 2 pokoi, łazienki, aneksu kuchennego, lodówka, klimatyzacja, TV.

Wyżywienie

3 posiłki dziennie - śniadanie w formie bufetu, lunch serwowany, obiadokolacja trzydaniowa (zupa + wybór dwóch mięsnych dań + sałata + deser lub owoc). Turnus rozpoczyna się obiadokolacją w dniu przyjazdu, kończy się obiadem w dniu wyjazdu.

Galeria:

Program podróży

 1 dzień 

Wyjazd zgodnie z rozkładem jazdy.
2 dzień
Przyjazd do hotelu w godzinach popołudniowych, zakwaterowanie, obiadokolacja, aklimatyzacja.
3 – 10 dzień
Program pobytu - plażowanie, gry i konkursy sportowe, zabawy integracyjne, dyskoteki, imprezy tematyczne, wycieczki po okolicy, możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych.
11 dzień
Śniadanie, wykwaterowanie, obiad, pobranie suchego prowiantu. Wyjazd w kierunku kraju.
12 dzień
Przejazd przez Czechy lub Słowację (postój na posiłek płatny we własnym zakresie) przyjazd wg rozkładu.

 

Wycieczki fakultatywne:

 KRUJE – TIRANA 

Wycieczka całodniowa. Zwiedzanie Kruje, historycznej stolicy Albanii: Zamek Skanderbega, Muzeum Skanderberga, bazar.
Przejazd do Tirany, obecnej stolicy i największego miasta Albanii. Spacer po centrum miasta - Plac Skanderbega, meczet Ethnem Beya, Piramida (dawniej mauzoleum Envera Hodży), Pałac Prezydencki i Kongresowy oraz tzw. Blok – teren niedostępny dla zwykłych ludzi w czasie rządów reżimu komunistycznego. Czas wolny. Powrót do hotelu w Durres.
CENA - 30,00 EUR

BERAT
Wycieczka półdniowa. Berat, nazywany jest Miastem Stu Okien. Po ciekawej historii pozostało wiele zabytków, z górującą nad okolicą średniowieczną twierdzą bizantyjską, meczetem z XV w, średniowiecznym Mangalem i dzielnicą jednopiętrowych zabytkowych domów. Zamek jest do dzisiaj zamieszkały, a w środku oczarowują budowle powstałe w XIII w. Ponadto wizyta w muzeum ikon Onufrego. Berat otrzymał miano miasta-muzeum, dzięki oryginalnej architekturze utrzymanej w nienaruszonym stanie przez wieki.
CENA - 30,00 EUR


APOLLONIA – VLORA – ORIKUM
Wycieczka całodniowa. Zwiedzanie Apollonii - starożytnego greckiego miasta założonego przez kolonistów z Korfu i Koryntu w VI wieku p.n.e. Obok ruin Apollonii znajdują się wzniesione w XII wieku: bizantyjska świątynia oraz klasztor, w którym obecnie jest muzem. Następnie zwiedzanie Vlory, jednego z największych miast Albanii i drugiego największego portu. Nad miastem wznosi się wzgórze Kuzuk-Baba - siedziba muzułmańskiej sekty bektaszytów. Zwiedzanie muzeum, meczetu Muradiuta z 1542r. Następnie przejazd do punktu widokowego „Zimna Woda” z pięknym widokiem na morze Jońskie i dalej przejazd przez Orikum, małe miasteczka na południe od Vlory . Powrot do Durres.
CENA - 35,00 EUR

SZKODRA – LEZHE
Wycieczka całodniowa. Zwiedzanie Szkodry. Centrum miasta obejmuje reprezentacyjny deptak z kawiarniami, hostelami, klubami i galeriami oraz trzy główne obiekty sakralne w mieście (tworzą trójkąt) – kościół, cerkiew i meczet. Zwiedzanie muzeum archeologicznego i etnograficznego. Zwiedzanie twierdzy Rozafa. Zamek wznosi się u zbiegu rzek Bunes, Drin i Kir. Z potężnych murów roztacza się wspaniały widok na okolicę i Jezioro Szkoderskie. Podczas powrotu postój w Lezhe, gdzie znajduje się miejsce pochówku i mauzoleum Skanderbega. Powrót do Durres.
CENA - 30,00 EUR

POGRADEC – św. NEUM – OHRYD
Wycieczka całodzienna. Przejazd do Podgradec, czas wolny, a następnie przejazd do Macedonii do monastyru św. Nauma z X w. - Klasztor został wybudowany przez św.Nauma w początkach X wieku. Św.Naum był uczniem świętych Cyryla i Metodego i wg legendy współtwórcą cyrylicy. Przejazd do Ochrydu - „Jerozolimy Bałkanów”, zwiedzanie m.in.: monastyru św. Pantalejmona, cerkwi Bogorodzicy, twierdzy cara Samela, z której roztacza się piękny widok na miasto, ruin amfiteatru z czasów rzymskich, Cerkwi Św. Klimenta i Pantelejmona, Cerkwi św. Jana z Kaneo, Cerkwi św. Sofii. Spacer nad Jeziorem Ochrydzkim. Wieczorem powrót do Durres.
CENA - 45,00 EUR

 

 

 

 

 

 

W cenie:

 • 9 noclegów w kompleksie wypoczynkowym Kolaveri ***
 • 3 posiłki dziennie (śniadanie, lunch, obiadokolacja)
 • opieka wychowawców i kierownika, rezydenta
 • realizacja programu obozu: plażowanie, gry i konkursy sportowe, zabawy integracyjne, dyskoteki, imprezy tematyczne, wycieczki po okolicy
 • suchy prowiant na drogę powrotną
 • przejazd autokarem (barek, wc, klimatyzacja, TV)
 • ubezpieczenie Signal Iduna KL - 10 000 euro, NNW -7000 zł i bagaż – 800 zł
 • składkę na TFG 10 zł

Poza ceną:

 • zwrotnej kaucji 10 euro (pobierana podczas drogi i zwracana w ostatnim dniu pobytu)
 • opłatę klimatyczną w cenie 10 euro
 • wycieczek fakultatywnych
 • świadczeń nie wymienionych w ofercie

Zbióra:

CENY - AUTOKAR:

Wyjazd Przyjazd Cena katalogowa
30.06 11.07 1,700.00 zł
09.07 20.07 brak miejsc
18.07 29.07 1,700.00 zł
28.07 07.08 brak miejsc

REZERWUJ

DANE UCZESTNIKA/UCZESTNIKÓW

DANE OSOBY ZGŁASZAJĄCEJ

Prefiks:
Nazwisko:
Imię:
Data ur.:
Adres:
Kod:
Miejscowość:
Telefon:
E-mail:
Dodaj uczestnika
Prefiks:
Nazwisko:
Imię:
Adres:
Kod:
Miejscowość:
Telefon:
E-mail:

WYBRANY TERMIN

MIASTO WYJAZDU

Uwagi:

USŁUGI DODATKOWE

D

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

INFOLINIE
669 009 009
32 470 20 61

9.00-17.00 PN – PT
9.00-13.00 SOBOTA

Napisz do nas
Formularz kontaktowy

 

x