Strona główna » Obozy » Polska » Mazury

Obóz młodzieżowy fanów Minecraft - Ryn

Gra ta znana jest zarówno dzieciom, jak i młodzieży. Podczas obozu uczestnicy poznają największe tajemnice gry Minecraft, spotkają w realu innych graczy, z którymi będą mogli wymienić się swoimi doświadczeniami. W trakcie obozu uczestnicy wcielą się w architektów, których nie dotyczą prawa fizyki, będą tworzyć coraz to nowe formy w swoim własnym niezwykłym świecie. Minecraft stwarza nieograniczone możliwości pozwalając na obudzenie w sobie pokładów kreatywności. Obóz jest przeznaczony zarówno dla zaprawionych graczy, jak i wszystkich tych, którzy stawiają pierwsze kroki w Minecraftowym świecie! 
Uczestnicy obozu nie będą jednak żyli tylko grą! Ośrodek i jego okolice są stworzone do realizacji wielu ciekawych i aktywnych zajęć - wypraw rowerowych, kajakowych, żeglowania jachtem, czy jazdy quadami. Obozowe kąpielisko to nie tylko relaks na plaży, opalanie i zwyczajne kąpiele, ale i zabawa w kuli wodnej (aquazorbing), czy możliwość spróbowania swoich sił w windsurfingu.

Zakwaterowanie

Ośrodek wypoczynkowo-żeglarski w Rynie, ul. Mazurska 17.  Rozpoczęcie 1 dnia od godziny 16.00, zakończenie ostatniego dnia do godziny 10.00

Ośrodek wypoczynkowo-żeglarski "Sośnica" jest miejscem organizacji wielu obozów na Mazurach. O wyborze tego miejsca zadecydowało między innymi:

 • zakwaterowanie w murowanych domkach z łazienką (w każdym domku pełen węzeł sanitarny wc+prysznic) i w pokojach w murowanym pawilonie (wszystkie pokoje z łazienką z pełnym węzłem sanitarnym);
 • duża stołówka i sala kawiarniana, w której organizujemy różne obozowe spotkania, dyskoteki i imprezy;
 • centralne położenie na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich (blisko stąd zarówno do Mikołajek, Giżycka jak i Mrągowa - około 20 minut jazdy) co umożliwia organizację wielu atrakcyjnych wycieczek;
 • obszerny, zróżnicowany, zadrzewiony teren ośrodka, z wieloma boiskami i miejscami do prowadzenia zajęć;
 • położenie ośrodka bezpośrednio nad wodą, nad jeziorem;
 • wydzielona tylko dla naszych obozów plaża windsurfingowa z płycizną, z której korzystają również uczestnicy pływający na optymistach i inni uczestnicy obozów wodnych;
 • drugie, strzeżone przez ratowników WOPR kąpielisko, w przyległym do naszego ośrodku;
 • wydzielona keja (pomost), do którego cumują nasze jachty i motorówki;
 • bliskość lasu i dzikich terenów, na których organizujemy wiele obozowych wycieczek, wypraw i rajdów;
 • doskonałe tereny na paintball i rajdy quadami;
 • w najbliższej okolicy piękna, dzika zatoka Rominek - miejsce wielu obozowych wypraw i rajdów wodą i lądem

Wyżywienie

Całodzienne od kolacji 1 dnia do śniadania ostatniego dnia.

Galeria:

Program

Strefa Tworzenia
Pierwsze spotkanie – poznamy uczestników i zasady, na jakich mamy wspólnie współpracować.
Stół craftingowy– musimy zaprojektować i zbudować stół, na którym będziemy tworzyć nasze przedmioty i niezbędne narzędzia. 
Budowanie domu, osiedla, osady  – w drużynach liczących po kilka osób przygotujemy teren, będziemy zbierać surowce i zbudujemy z nich najróżniejsze budowle.
Las Minecraft – podstawy sztuki przetrwania, wyznaczanie kierunków, tropienie zwierząt, rozpalanie ogniska, rodzaje schronień, jak zdobyć wodę. Rośliny pomocne i rośliny niebezpieczne.
Pieczenie chleba – po przygotowaniu potrzebnych składników samodzielne wypieczemy prawdziwy chleb!
Budowa pieca – piec to sprawa kluczowa dla każdego gracza. Nauczymy się je rozpalać! To właśnie w nim pieczemy mięso i przetapiamy metale.  
Budowa portali – poznasz sztukę teleportacji do innego świata, dzięki której będziesz mógł zdobywać nowe surowce i materiały do budowy swojej bazy i walczyć z potworami.  
Strefa Rzemieślnika
Magia –  poznamy świat magii: nauczymy się zaklinać przedmioty, poznamy galaktyczny alfabet do generowania czarów! Dowiemy się jak przygotować tajemniczą miksturę, która ułatwi nam przetrwanie.  
Drewniany miecz – musisz go mieć bo dzięki niemu masz szansę na przeżycie. Drewno na miecz znajdziesz w lesie.   

Przetapianie – dowiemy się jakie minerały znajdują się w naszej okolicy. Nauczymy się tworzyć z nich przedmioty, zbroję, budowle. 
Strefa przetrwania
G
racz samodzielnie zdobywa materiały, wytwarza narzędzia, broń i inne przedmioty, walczy z potworami, handluje z mieszkańcami wiosek, musi zaspokajać głód i uważać na punkty życia, by nie zginąć.

Czyli nic innego jak sztuka przetrwania w trudnych warunkach. Jak zachować się w górach zimą i latem? Co to jest lawina? Czy w jeziorze są wiry? Co zrobić w czasie śnieżycy i wichury? Czy burza jest niebezpieczna?
Na te i wiele innych pytań sami sobie odpowiecie podczas obozu.  
Uczestnicy będą prowadzili grę w trybach: creative, survival.
Na koniec obozu wyłonimy najlepszy Craft-Team.

Do wyboru podczas trwania obozu:

Strefa CHILL OUT, czyli dla wygodnych
Plażing, smażing - czyli pełen relaks, opalanie, znajomi. Oby pogoda nam dopisała!

Bitwa na kisiel – przed nami emocjonująca rozgrywka na... kisiel! Przekonamy się, która drużyna lepiej rzuca galaretowatą papką!
Kąpiele w jeziorze – jak tylko zaświeci słońce, pójdziemy zażywać kąpieli pod czujnym okiem ratowników. 
Zajęcia sportowe - Zabawy na kąpielisku z pontonami, wyścigi w kole ratunkowym, turniej piłki wodnej, zawody pływackie, wodny badminton, podchody, olimpiada sportowa, to tylko niektóre z zajęć. Zabawa na 101 sposobów. I wszystko oczywiście na wesoło. 
Wielka baloniada - turniej z balonami na wodę.
Aquazorbing (kula wodna) – to „chodzenie” po wodzie w  przezroczystej kuli o średnicy 2 m. Zabawa na całego z niewielką dawką adrenaliny. 

Strefa ACTIVE, czyli dla aktywnych
Żeglarstwo - 
Zaczniemy od nauki podstaw - stawiania żagli, obsługi osprzętu, zachowania na pokładzie, zasad bezpieczeństwa. Wszyscy będą uczyli się sterować, obsługiwać żagle i liny. Wieczorami przy ognisku nauczymy się śpiewać szanty i piosenki żeglarskie.

Kajaki i rowery wodne -Wszędzie dostępne, popularne jednostki do rekreacji wodnej. Czy jednak tak łatwo się nimi manewruje? Nauczymy się sprawnie sterować i wiosłować. Popłyniemy na wyprawę po jeziorze, a w ośrodku zrealizujemy zawody - slalom, wyścigi, manewrowanie precyzyjne.
Wyprawy rowerowe - Jak bezpiecznie jeździć na rowerze, być widocznym na drodze, jak postępować w razie wypadku, to tylko niektóre z informacji jakich dowiemy się na obozie. Po instruktażu zapraszamy na wycieczkę. Mazury i Suwalszczyzna to doskonały region do uprawiania turystyki rowerowej. Niezbyt długie, ale często zaskakująco strome zjazdy dodają emocji jeździe na rowerze.
Zajęcia  strzeleckie - 
Wiatrówki, łuki, proce. Będziemy ćwiczyć nasze umiejętności w strzelaniu do tarczy i ukrytych celów. Dowiecie się, czy trudno jest trafić w tarczę nawet z niewielkiej odległości. Czy uda nam się dorównać bohaterom znanym z westernów?
Windsurfing - 
Nauka i doskonalenie żeglowania na desce z żaglem. Do dyspozycji uczestników obozu wydzielona plaża windsurfingowa. Szkolenie odbywa się na sprzęcie o parametrach przystosowanych do rozmiarów i umiejętności uczestników oraz warunków pogodowych.


Podchody
Gra harcerska polegająca na ściganiu jednej grupy osób przez drugą i wykonywaniu po drodze różnych zadań. Uciekinierzy co jakiś czas układają z patyków, szyszek, kamieni lub rysują w ziemi kierunek swojej ucieczki oraz umieszczają na trasie kartki z zadaniami. Grupa pościgowa wyrusza 15-30 minut później. Muszą po drodze wykonać wszystkie przygotowane dla nich zadania i to udokumentować. Zabawa daje najwięcej radości jeśli ma miejsce w terenie, w którym nikt nie będzie nam przeszkadzał, wykonywanie poleceń nie będzie utrudnione i łatwo odnajdziemy wszystkie wskazówki. Idealnym wydaje się być nasz pobliski las.
Olimpiada Wodna

Rywalizacja w atmosferze zabawy, podzieleni na drużyny weźmiemy udział w wielu wodnych konkurencjach.
Wieczorne Ogniska 
Wspólnie spędzone wieczory przy ognisku, gitarze i kiełbaskach.
Flagi
Uczestnicy zostają podzieleni na dwie drużyny, każda z nich otrzymuje flagę, której musi bronić. Celem zabawy jest zdobycie flagi drużyny przeciwnej. Jest to strategiczna gra, która bardzo integruje grupę, a żeby wygrać pojedynek, współpraca jest w niej nieodzownym  elementem. Nie sprawność jest najważniejsza w tej grze, a strategia ataku na flagę przeciwnika.

Dyskoteki
Super zabawa przy dobrej muzyce do późnych godzin wieczornych.

Baloniada 
Balony napełnione wodą, ręczniki i zabawa na całego, na mokro.
Festiwal Kolorów
To coraz bardziej popularna zabawa polegająca na wyrzucaniu w górę przez uczestników różnokolorowych proszków, które tworzą wielką chmurę barw! Festiwal wypełnia atmosfera wiecznej wesołości. Młodsi i starsi, wszyscy tańczą, śpiewają i bawią się, rzucając Kolory w powietrze!
Kawiarenka
 

Wieczorami, w ciszy nocnej starsi uczestnicy obozów wcale nie muszą być w domkach, mogą wspólnie spędzać czas w kawiarence, grając w różnego rodzaju gry np. mafię, ping-ponga, bilard, karaoke lub oglądać filmy.  
Nocny Maraton Filmowy 
Odbywa się raz podczas trwania obozu. Filmy puszczane są z projektora. Młodsi uczestnicy oglądają filmy wybrane przez siebie do godziny 24.00. Starsi obozowicze do rana. Staramy się stworzyć klimat jak w kinie – popcorn i picie czeka na uczestników nocy filmowej.  
Olimpiada Sportowa 
Podzieleni na małe drużyny weźmiemy udział w wielu konkurencjach. Na uczestników czeka kilkanaście stacji, na których muszą wykonać określone zadania jak na przykład „bieg kelnera”, „kto ma więcej piegów”, „wyścig z arbuzem, „bieg w parach z balonem napełnionym wodą”. Drużyna, która uzyska najwięcej punktów wygrywa olimpiadę. 
Gry i Zabawy Stolikowe 
W atmosferze dobrej zabawy i zdrowej rywalizacji, weźmiemy udział w prawdziwej burzy mózgów.  
Chrzest Obozowy 
To moment kiedy z Nowicjusza stajesz się Obozowiczem. Ale za nim to nastąpi musisz udowodnić, że znasz się na zasadach i regułach panujących na obozie. Czeka na Was kilka stacji zadaniowych jak np. stacja dotycząca obozowych tradycji, stacja kadra, stacja uczestnicy i wiele innych, których pokonanie spowoduje, że będziesz PRAWDZIWYM OBOZOWICZEM.   

Happy End 
Wszystkie chwile, nawet te najbardziej miłe szybko mijają, ale nawet koniec może być radosny. Podczas wieczornego spotkania z uczestnikami podsumujemy cały obóz, rozdamy pamiątkowe dyplomy i koszulki. A potem ostatnia obozowa dyskoteka i odliczanie dni do następnych wakacji. Pamiętajcie, że cudowne wspomnienia wakacyjnych dni będą Wam towarzyszyć przez cały rok.

Ramowy plan dnia

RAMOWY PLAN DNIA
Czas zajęć podzielony jest na pięć bloków zajęciowych.

GODZINY RODZAJ ZAJĘĆ
08.00 - 08.50   pobudka, toaleta poranna
08.50  - 09.00   spotkanie uczestników z kadrą
09.00   - 09.30   śniadanie
09.30 - 09.45   przygotowanie do zajęć
09.30 - 11.30 blok I zajęcia programowe
11.45 - 13.45 blok II zajęcia programowe
14.00 - 14.45 obiad, podwieczorek
14.30   - 15.15 odpoczynek poobiedni, czas wolny dla uczestników
15.15 - 17.00 blok III zajęcia programowe
17.00 - 18.45 blok IV zajęcia programowe
19.00 - 19.30    kolacja
19.30 - 20.00 czas wolny dla uczestników
20.00 - 21.00    blok V zajęcia dodatkowe dla chętnych uczestników
21.00  - 22.00   czas wolny
        od 22.00 cisza nocna / dyskoteka, kawiarenka dla starszych uczestników

W cenie

 • zakwaterowanie - domki z łazienką (wc+prysznic), lub pokoje z łazienką (wc+prysznic) w pawilonie
 • wyżywienie - całodzienne od kolacji 1 dnia do śniadania ostatniego dnia
 • realizację programu w zależności od warunków pogodowych i możliwości uczestników
 • sprzęt - szkoleniowy i rekreacyjny
 • kadra - wykwalifikowani instruktorzy i wychowawcy
 • ubezpieczenie - NNW

Poza ceną

 • dojazd autokarem lub pociągiem
 • program dodatkowe atrakcje

Kwestie techniczne

DOKUMENTY, GŁÓWNE WYMAGANIA
Wiek: 12 - 18 lat. Zgłoszenie uczestnictwa-umowa, karta kolonijna ze zgodą rodziców (wzory w biurze). Legitymacja szkolna. 
NALEŻY ZABRAĆ ZE SOBĄ
Dokumenty wymienione w punkcie „główne wymagania". Dres, ubranie i obuwie sportowe, ciepłe swetry, czapkę z daszkiem, latarkę, zeszyt, długopis, strój kąpielowy, czepek kąpielowy, krem z filtrem UV, okulary do pływania w wodzie. Buty do pływania na desce np. trampki. Prosimy o zaopatrzenie uczestników w podstawowe leki (przeziębienie, ból gardła, uczulenia, środki na oparzenia słoneczne).

CENY - AUTOKAR:

Wyjazd Przyjazd Cena katalogowa
16.07 26.07 1,400.00 zł
07.08 17.08 1,400.00 zł

REZERWUJ

DANE UCZESTNIKA/UCZESTNIKÓW

DANE OSOBY ZGŁASZAJĄCEJ

Prefiks:
Nazwisko:
Imię:
Data ur.:
Adres:
Kod:
Miejscowość:
Telefon:
E-mail:
Dodaj uczestnika
Prefiks:
Nazwisko:
Imię:
Adres:
Kod:
Miejscowość:
Telefon:
E-mail:

WYBRANY TERMIN

MIASTO WYJAZDU

Uwagi:


SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

INFOLINIE
669 009 009
32 470 20 61

9.00-17.00 PN – PT
9.00-13.00 SOBOTA

Napisz do nas
Formularz kontaktowy

 

x