Strona główna » Obozy » Francja »

Obóz młodzieżowy - Korsyka - Bungalowy

KORSYKA

Najpiękniejsza wyspa na Morzu Śródziemnym, położona na zachód od Włoch. Wyspa nieskażona przemysłem, z nadzwyczajnym bogactwem krajobrazów – wszechobecnymi górami, malowniczymi zatokami, złocistymi plażami, wyjątkową florą i fauną oraz kryształową czystą wodą. Idealne miejsce na wypoczynek.

Zakwaterowanie

CAMPING LE SUD ***

Camping położony 25km od stolicy Korsyki – Ajaccio, 12 km od kurortu Porticcio, gdzie znajduje się centrum handlowe i centrum sportów wodnych, 150 metrów od pięknej, piaszczystej plaży. Camping zajmuje 4 ha i znajduje się na zacienionym terenie. Wyposażony w nowoczesne sanitariaty, supermarket, restaurację z pięknym tarasem widokowym. Camping i plażę można zobaczyć na stronie www.camping-le-sud.com

Bungalowy

5/6 osobowe z sypialniami, pokojem z kącikiem kuchennym z pełnym wyposażeniem, klimatyzacja, WC, łazienka, prysznic, taras ze stołem i krzesłami. Bielizna pościelowa dodatkowo płatna ok. 10 EUR/os. (można zabrać własną), kaucja zwrotna 20 EUR/os.

Wyżywienie

3 posiłki dziennie /kuchnia polska/ + prowiant na drogę powrotną /3 kanapki + gorący kubek + 1,5 l wody/

Galeria:

Program podróży

1 dzień - Wyjazd wg rozkładu jazdy, przejazd przez Czechy, Austrię, Włochy.
2 dzień - Przyjazd do Livorno, przepływ promowy Livorno - Bastia, przejazd na camping.
2-8 dzień - Pobyt (8 dni, 7 noclegów) na Korsyce, realizacja programu wg opisu poniżej.
9 dzień - Śniadanie, przejazd do Bastii, przeprawa promowa do Livorno lub Savony, dalsza jazda przez Włochy i Austrię.
10 dzień - Dalsza jazda przez Czechy, przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych.

PROGRAM POBYTU:
ZAJĘCIA Z WINDSURFINGU - doświadczony instruktor windsurfingu pomoże wam postawić pierwszy krok na „desce z żaglem” lub będzie doskonalił wasze umiejętności/ deski windsurfingowe należą do wyposażenia obozu/
NAUKA GRY W PETANQUE /gra w kule/ - jeżeli tylko chcesz możesz dołączyć do zacnego grona pasjonatów tej starej francuskiej gry towarzyskiej
WARSZTATY Z JĘZYKA FRANCUSKIEGO - zapraszamy do udziału w warsztatach z języka francuskiego, które umożliwią wam robienie zakupów w języku Moliera oraz zapytanie o pogodę przystojnego ratownika!
WIECZORNE ANIMACJE - konkursy z nagrodami, „Wieczór Korsykański”, dyskoteki.

PROGRAM TURYSTYCZNY /W CENIE IMPREZY/:
WYCIECZKA DO STOLICY KORSYKI - AJACCIO
Położone jest nad jedną z najpiękniejszych zatok świata, otoczone wspaniałymi szczytami górskimi zachowało urok małego, śródziemnomorskiego miasta. Miasto rodzinne Napoleona Bonaparte. W programie zwiedzanie domu rodzinnego Cesarza Francuzów - gdzie zgromadzone są pamiątki po najsłynniejszym obywatelu Korsyki. 
WYJAZD DO PORTICCIO – znanego kurortu, spacer nadmorskim deptakiem gdzie znajdują się atrakcyjne sklepiki, restauracje, bary, wizyta w super markecie, możliwość kąpieli i zakupów pamiątek i produktów korsykańskich
WYJAZD NA SREBRNĄ PLAŻĘ – gdzie warunki plażowania i kąpieli są takie jak na Karaibach

Wiek uczestników 13-18 lat.

Wycieczki fakultatywne

Uwaga! Wycieczki fakultatywne wymagają określonej ilości uczestników /ok. 20 osób/. Przewoźnik promowy zastrzega zmiany w rozkładzie kursów promowych.

WYCIECZKA DO BONIFACIO – port – forteca założony w 833 r. wznosi się 70 m nad przejrzystymi wodami Morza Śródziemnego. Na pionowych, wapiennych skałach cypla usadowiły się wielopiętrowe domy. Kręte uliczki przypominają atmosferę średniowiecza. Jedyna okazja żeby zobaczyć legendarne schody Króla Aragonii. W pogodne dni widać oddaloną o 12 km Sardynię. Paul Valery powiedział, że to „najpiękniejszy koniec świata” - miejsce owiane tajemnicą, gdzie na każdym kroku legenda spotyka się z historią. Cena – 30 EUR/os. W Bonifacio proponujemy rejs statkiem w cenie ok. 12 EUR/os.

WYCIECZKA DO PORTO I UNIKALNEGO REZERWATU SKAŁ LES CALANCHES – czerwone, pomarańczowe, szare urwiska i iglice to kolejny przykład niezwykłej i dzikiej przyrody Korsyki, miejsce z którego można podziwiać najwyższy szczyt Korsyki Monte Cinto. Spacer po Porto - uroczym miasteczku gdzie oprócz renomowanych restauracji znajdują się atrakcyjne sklepy, gaj eukaliptusowy, piękna plaża i jedyna wieża genueńska, którą można zwiedzać. Cena - 25 EUR/os.

Cena zawiera

- 7 noclegów na CAMPINGU LE SUD *** (bungalowy),
- wyżywienie (3 pos. dziennie, kuchnia polska),
- transport autokarem (barek, DVD, WC, klimatyzacja),
- opieka kadry - rezydent-kierownik, wychowawcy-animatorzy, instruktor windsurfngu, na plaży opieka francuskich ratowników,
- miejscowa opieka medyczna (przychodnia obok kempingu, ew. szpital miejski w Ajaccio),
- realizację programu,
- ubezpieczenie KL, NNW, bagaż (AXA)
- obowiązkowej opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

- wycieczek fakultatywnych,
- zwrotnej kaucji 20 EUR/os.
- bielizny pościelowej dodatkowo płatnej 10 EUR/os.
- świadczeń nie wymienionych w ofercie.

Uwagi dot. transportu

1. Na trasach antenowych możliwy transport samochodem osobowym, mikrobusem, Polskim Busem lub autobusem klasy turystycznej.
2. Wszystkie autobusy przyjeżdżają do Katowic lub Krakowa, gdzie następuje przesiadka do autokarów jadących docelowo.
3. Przewoźnik nie ponosi odpowiedzialności za spóźnienia spowodowane warunkami drogowymi lub kolejkami na granicy, co może wiązać się z oczekiwaniem na transport w miejscach przesiadkowych.
4. Zbiórka uczestników na 15 minut przed odjazdem.
5. W przypadku zbyt małej frekwencji (min. 6 osób) na trasach antenowych biuro może zaproponować inny transport lub odwołać połączenie antenowe.

Uwagi

- KARTA KWALIFIKACYJNA (oryginał) musi być dostarczona do biura max. do 2 tygodni przed wyjazdem, aby uczestnik mógł wyjechać na obóz.

- Na obozy mogą jeździć uczestnicy pełnoletni (z klas maturalnych). Osoby pełnoletnie podpisują obowiązkowo oświadczenie o przestrzeganiu zasad obozu.

- Przybliżoną godzinę powrotu oraz kontakt do kierownika kolonii podajemy na zbiórce w dniu wyjazdu.

- Uczestnicy kolonii/obozu podzieleni są na 15-20 osobowe grupy w zależności od wieku. Na każdą grupę przypada 1 wykwalifikowany opiekun. Dodatkowo nad prawidłowym przebiegiem programu wyjazdu czuwa kierownik.

- Istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia Kosztów Imprezy Turystycznej pokrywającego koszty rezygnacji z wyjazdu w przypadku wystąpienia sytuacji losowych (np. choroby dziecka). Ubezpieczenie to można wykupić w momencie dokonywania rezerwacji imprezy (wybierając dopłatę Ubezpieczenie wszystkich uczestników od kosztów rezygnacji wg OWU KR Standard Signal Iduna).

- Połączenia antenowe z innych miejscowości odbywają się przy min. 8 osobach. Potwierdzenie połączeń antenowych odbywa się na 7 dni przed datą rozpoczęcia imprezy. Na trasach dojazdowych w Polsce połączenia mogą być realizowane mikrobusami lub transportem publicznym pod opieką osoby dorosłej i po wcześniejszej rezerwacji miejsc przez Organizatora imprezy.

- Faktury za pobyt wystawiamy nie wcześniej niż 30 dni przed wyjazdem na prośbę klienta.

- Wszystkie dodatkowe informacje znajdują się >tutaj<

CENY - AUTOKAR:

Wyjazd Przyjazd Cena katalogowa
22.06 01.07 brak miejsc
29.06 08.07 1,930.00 zł
06.07 15.07 1,930.00 zł
13.07 22.07 1,930.00 zł
20.07 29.07 1,930.00 zł

REZERWUJ

DANE UCZESTNIKA/UCZESTNIKÓW

DANE OSOBY ZGŁASZAJĄCEJ

Prefiks:
Nazwisko:
Imię:
Data ur.:
Adres:
Kod:
Miejscowość:
Telefon:
E-mail:
Dodaj uczestnika
Prefiks:
Nazwisko:
Imię:
Adres:
Kod:
Miejscowość:
Telefon:
E-mail:

WYBRANY TERMIN

MIASTO WYJAZDU

Uwagi:

USŁUGI DODATKOWE

Ubezpieczenie kosztów rezygnacji (ok. 2,6% wartości imprezy)

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

INFOLINIE
669 009 009
32 470 20 61

9.00-17.00 PN – PT
9.00-13.00 SOBOTA

Napisz do nas
Formularz kontaktowy

 

x