Strona główna » Obozy » Grecja »

Obóz młodzieżowy- Grecja - Loutraki - hotel Barbara - Smaki Grecji

To zobaczysz

 Zasmakujemy nie tylko w tradycyjnych potrawach, ale również  w kulturze i historii. Nie zabraknie ciekawych wycieczek krajoznawczych, dobrej zabawy w parku wodnym i na plaży, dyskotek oraz poznawiania lokalnych przysmaków pod czujnym okiem greckiego szefa kuchni. Dodatkową atrakcją będzie wizyta w gaju oliwnym i cytrusowym. Zapraszamy do Grecji!

Loutraki - tętniąca życiem, nadmorska miejscowość z długim deptakiem, wodospadem i aleją palmową. Położona w północno-wschodniej części Peloponezu, nad brzegiem Zatoki Korynckiej. Od starożytnych czasów znana ze źródeł termalnych i wody mineralnej. Zachwyca szeroką, kamienistą plażą oraz krystalicznie czystą wodą, za co nieustannie od 1987 roku nagradzana jest "niebieską flagą”.

Zakwaterowanie

Hotel Barbara 3* - położony nad samym morzem. Pokoje 3-4 osobowe z łazienką, suszarką, klimatyzacją, TV, lodówką, WI-FI, balkonem, ręcznikami (bez dodatkowych opłat).
Hotel tranzytowy – Kornilios Palace 4*, w okolicach Salonik, pokoje 3-4 -osobowe z łazienkami.

Wyżywienie:

3 razy dziennie: śniadania, obiady i kolacje w formie otwartego bufetu. Do śniadania podawane są ciepłe napoje, do pozostałych posiłków, woda.

Galeria:

Program podróży

1 DZIEŃ
Wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy. Przejazd non stop do Grecji.
2 DZIEŃ
W godzinach wczesnowieczornych przyjazd do hotelu w okolicach SALONIK.
3 DZIEŃ
Spacer z lokalnym przewodnikiem po SALONIKACH. Wyjazd w kierunku Loutraki. Postój w TERMOPILACH, miejscu słynnej bitwy Leonidasa z Persami. W godzinach wieczornych przyjazd do LOUTRAKI. Zakwaterowanie.
4 DZIEŃ
Dzień relaksu. Plażowanie. Wieczorna dyskoteka w hotelu.
5 DZIEŃ
Wyjazd do ATEN, kolebki cywilizacji, filozofii i sztuki. Zwiedzanie rozpoczynamy od Partenonu wybudowanego na wzgórzu Akropolu. Wejdziemy na górę Pnyks, z której rozpościera się niesamowita panorama miasta, następnie skierujemy się do Nowego Muzeum Akropolu, w którym zgromadzone są setki przepięknych posągów sprzed 2500 lat, fragmenty świątyń, elementy dekoracyjne budynków i słynne Kariatydy, do dziś zachwycające miliony turystów swoim pięknem, elegancją i doskonałością. Następnie udamy się do Kalimarmaro, antycznego stadionu, areny pierwszych nowożytnych igrzysk olimpijskich. Zobaczymy okazałe ruiny świątyni Zeusa Olimpijskiego, widowiskową zmianę warty przy Grobie nieznanego Żołnierza na placu Syntagma oraz ateńską trylogię, czyli trzy najbardziej okazałe budynki XIX wieku – Akademię, Uniwersytet i Bibliotekę Narodową. W między czasie odpoczniemy w Ogrodach Królewskich, na koniec nie zabraknie chwili na zakupy i spacer po wąskich uliczkach Plaki oraz na pasażu handlowym Ermou. Powrót do hotelu.
6 DZIEŃ
Plażowanie. Po południu przejazd do greckiej tawerny na naukę gotowania potraw kuchni greckiej. Niesamowite przeżycie, możliwość poznawania ciekawostek związanych z kuchnią śródziemnomorską pod czujnym okiem greckiego Szefa Kuchni. Przygotowany wspólnie posiłek zostanie zjedzony przez grupę. Wieczór grecki.
7 DZIEŃ
Wycieczka do NAFPLIO – pierwszej stolicy nowożytnej Grecji, „miasta zakochanych. Zwiedzanie z lokalnym przewodnikiem, po drodze wizyta w EPIDAUROS – zwiedzanie anrycznego teatru. Powrót do hotelu. Plażowanie. Wieczorem gry i zabawy.
8 DZIEŃ
Rejs po Kanale Korynckim. Po południu plażowanie.
9 DZIEŃ
Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Kalambaki, zwiedzanie METEORÓW, klasztorów zawieszonych malowniczo między niebem a ziemią. Toczy się w nich życie religijne, lecz mnisi udostępnili je zwiedzającym, my wejdziemy do jednego z nich. (Uwaga! W czasie zwiedzania klasztorów wymagany jest odpowiedni strój: zakryte ramiona, mężczyźni - długie spodnie, kobiety - długie spódnice). Zwiedzanie pracowni pisania ikon. Przejazd do hotelu w okolicach SALONIK
10 DZIEŃ
Wyjazd w kierunku Polski. Przejazd non stop.
11 DZIEŃ
Powrót do Polski zgodnie z rozkładem jazdy.

Poszczególne punkty programu mogą ulec przesunięciu lub zmianie.
Obowiązkowy odbiór młodzieży do lat 18 przez rodziców lub osoby upoważnione.
 
Koszt wstępów i realizacji programu, grecki podatek turystyczny (płatne na w autokarze)
  •  100 EUR

W cenie

  • przejazd komfortowym autokarem
  •  6 noclegów w Loutraki (śniadanie, obiad, kolacja)
  •  2 noclegi tranzytowe (tam i z powrotem) w okolicy Salonik, z pełnym wyżywieniem (kolacja, śniadanie,pakowany lunch)
  •  wyżywienie: pierwszym posiłkiem jest obiadokolacja drugiego dnia imprezy, ostatnim pakowany lunch dziesiątego dnia imprezy
  •  opieka pedagogiczna oraz ratownika wodnego
  •  bogaty program turystyczny i wypoczynkowy
  •  ubezpieczenie AXA (NNW, KL, bagaż)

Poza ceną

Koszt wstępów i realizacji programu, grecki podatek turystyczny (EUR płatne na w autokarze)
  •  100 EUR
  •  50-180 PLN dopłata za wyjazd z poszczególnych miast Polski - patrz rozkład jazdy.
 
DOBROWOLNE UBEZPIECZENIA
Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji może być zgłoszone do 5 dni od daty zawarcia umowy uczestnictwa w imprezie turystycznej i wpłaty całości lub zaliczki wraz z kosztami ubezpieczenia. W przypadku gdy do rozpoczęcia imprezy jest mniej niż 30 dni – umowę ubezpieczenia można zawrzeć jedynie w dniu zawarcia umowy uczestnictwa w imprezie turystycznej
– KR ubezpieczenie od kosztów rezygnacji 70 PLN
– KR ubezpieczenie od kosztów rezygnacji dla osób przewlekle chorych 200 PLN
– CP ubezpieczenie dla osób chorych przewlekle – 165 PLN

CENY - AUTOKAR:

Wyjazd Przyjazd Cena katalogowa
01.07 11.07 2,190.00 zł
15.07 25.07 2,190.00 zł
29.07 08.08 2,190.00 zł

REZERWUJ

DANE UCZESTNIKA/UCZESTNIKÓW

DANE OSOBY ZGŁASZAJĄCEJ

Prefiks:
Nazwisko:
Imię:
Data ur.:
Adres:
Kod:
Miejscowość:
Telefon:
E-mail:
Dodaj uczestnika
Prefiks:
Nazwisko:
Imię:
Adres:
Kod:
Miejscowość:
Telefon:
E-mail:

WYBRANY TERMIN

MIASTO WYJAZDU

Uwagi:


SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

INFOLINIE
669 009 009
32 470 20 61

9.00-17.00 PN – PT
9.00-13.00 SOBOTA

Napisz do nas
Formularz kontaktowy

 

x