Strona główna » Obozy » Polska » Pomorze

Obóz młodzieżowy - Mrzeżyno - Militarna przygoda

Jeśli lubisz ruch i wysiłek fizyczny to przyjedź do Mrzeżyna - nadmorskiej miejscowości położonej nad jeziorem Resko. Tutaj zarówno chłopcy, jak i dziewczyny znajdą odpowiednią dla siebie aktywność, a zajęcia specjalistyczne przeplatać się będą z rekreacją i zabawą. A to wszystko pod opieką instruktorów i wychowawców (ratowników wodnych, podoficerów Wojska Polskiego, instruktorów paintballa, samoobrony, survivalu, wspinaczki i strzelectwa) z zastosowaniem sprzętu zapewniającego bezpieczeństwo (uprzęże asekuracyjne, kaski, gogle, maski i kamizelki).

Poza zajęciami z wybranego obozu czekają na Was atrakcje wspólne dla wszystkich: podstawy terenoznawstwa - "czytanie z gwiazd", odnajdywanie kierunku, użycie busoli i wyznaczanie azymutów, wędrówki na orientację, nocne przemarsze, komunikowanie się w terenie; pierwsza pomoc - niesienie pomocy na polu walki, konstruowanie noszy, transport rannego w warunkach bojowych, symulacja akcji ratunkowej na lądzie i wodzie, tamowanie krwotoków i opatrywanie ran; zajęcia sprawnościowe - zaprawy poranne, musztra, zajęcia na siłowni, tory przeszkód, marszobiegi; plażowanie i kąpiele w morzu oraz na basenie kąpielowym; ogniska z pieczeniem kiełbasek, a dla chętnych wiele innych "szalonych" zajęć rozrywkowych.

Czekają Cię też zajęcia z AK-47 Kałasznikow - zasady działania karabinu, zajęcia z rozkładania broni, zawody w szybkości składania broni i ładowania magazynków (broń pozbawiona jest cech bojowych); strzelectwo - sytuacyjne z krótkiej broni strzeleckiej, z elementami stresu i z użyciem repliki pistoletu WALTER P99; walka wręcz - sposoby obezwładniania uzbrojonego napastnika, walka gumowymi atrapami broni, zasady poruszania się w walce, techniki jednostek specjalnych. Obozy polecamy wszystkim fanom wojskowości, lubiącym wysiłek fizyczny i rywalizację.

Zakwaterowanie:

Ośrodek „FAMA-STA”
Ośrodek położony jest w centrum Mrzeżyna, w odległości 350 m od morza, na rozległym, ogrodzonym obszarze. Zakwaterowanie w murowanych pawilonach hotelowych – pokoje: 4-, 5-osobowe z łazienkami. Na terenie obiektu znajdują się: odkryty basen kąpielowy o wymiarach 8 x 16 m, jadalnia, kawiarnia, biblioteka, 5 sal dydaktycznych i telewizyjnych, 2 sale dyskotekowe, a także boiska (siatkówka, siatkówka plażowa, koszykówka, piłka nożna, badminton), kort tenisowy, tenis stołowy, trzy place zabaw, siłownia i miejsca na ogniska.

Wyżywienie:

całodzienne (3 posiłki + podwieczorek; śniadania i kolacje w formie bufetu), obiad serwowany.

Pierwszy posiłek: kolacja w dniu przyjazdu. Ostatni posiłek: śniadanie w dniu wyjazdu oraz prowiant na drogę powrotną.

Możliwość zamówienia (najpóźniej 7 dni przed rozpoczęciem obozu – za dopłatą) diety: wegetariańskiej (150 PLN/turnus), bezglutenowej/bezlaktozowej (250 PLN/turnus).

Galeria:

Ramowy plan obozu:

Militarna przygoda (MP) (13-15 lat), (16-18 lat)

Manewry taktyczne: zajęcia z replikami ASG oraz atrapami karabinka AK. Symulacje pola walki z wykorzystaniem pirotechniki - na czas zajęć uczestnicy dostaną replikę ASG (karabin AK), pas, szelki, ładownice lub kamizelkę taktyczną, okulary lub gogle oraz maskę ochronną. Strzelnica ASG: strzelanie do tarcz i celów ruchomych z różnych replik ASG (pistolety Beretta i Glock, pistolety maszynowe MP5, P90, Bizon, UMP-45, MAC-10, MP-7 i karabiny AK, M4 oraz broń snajperska AWP).

Pokaz wyposażenia wojskowego: obsługa karabinków: AKM, AKMS,M-4, L-85, karabinu maszynowego M-249 oraz granatników przeciwpancernych AT-4 i M-72 LAW; umundurowanie i wyposażenie różnych armii i formacji wojskowych.

S.E.R.E. (realizacja 2 pierwszych etapów szkolenia): przetrwanie w strefie zagrożenia wykryciem (schronienie, rozniecanie ognia, zdobywanie wody i pożywienia); przenikanie (tropienie i gubienie tropu, maskowanie, przekraczanie linii wroga).

Ćwiczenia saperskie: rozminowywanie terenu, pokonywanie zapór przenoszenie „przeciw piechotnych”, kopanie okopów i stanowisk ogniowych, budowa punktów oporu. Militarny spływ pontonami rzeką Rega, poprzedzony rozpoznaniem terenu. Zwiad wojskowy: obserwacja i szyfrowanie, poruszanie się na terytorium wroga, „czytanie mapy”, maskowanie, orientacja w terenie.

Techniki interwencyjne: bezpieczne podejście i przeszukiwanie pojazdu, wyciąganie kierowcy z auta, użycie kajdanek i pałki tonfa, transport zatrzymanego.

Trening sprawnościowy i wytrzymałościowy: tor przeszkód, bieg w pełnym oporządzeniu, desant z pontonów, rzut granatem, transport rannego, pływanie z karabinem nad głową, nocny marsz szykiem patrolowym.

„CQB” (taktyka czarna): ćwiczenie działania w budynku, zajęcia z użyciem atrap AK. „Test komandosa”: całodniowe zajęcia wzorowane na testach do jednostki Navy Seals, czy polskiej „Selekcji”. Taktyka zielona: szyk patrolowe, pozycje obronne, obozy przejściowe, działania zaczepne i obronne.

„Military Camp”: 24 godzinna misja w samodzielnie przygotowanym obozie polowym, wykorzystanie wojskowych racji żywnościowych.

Dodatkowe zajęcia fakultatywne:

Dodatkowe zajęcia:

  • ASG – 10 PLN (za każdy dodatkowy scenariusz),
  • strzelectwo – Walter P99 – 20 PLN.

Możliwość zakupu mundurów wojskowych z demobilu od 50 PLN (komplet bluza + spodnie).

Cena nie zawiera:

Cena nie obejmuje dopłaty za transport z miast wyszczególnionych w planie podróży. 

Program obozów zostanie odpowiednio dostosowany do warunków atmosferycznych oraz stanu psychofizycznego większości uczestników.

Od każdego uczestnika pierwszego dnia pobytu pobierzemy kaucję w wysokości 30 PLN na pokrycie ewentualnych strat spowodowanych przez niego w sprzęcie lub w wyposażeniu ośrodka.

Kwestie techniczne:

Zabierz ze sobą: mały plecak, śpiwór, karimatę, ciepły sweter lub polar, nakrycie głowy, dres sportowy, kurtkę przeciwdeszczową, odzież i buty do chodzenia po lesie i mokradłach (niedrogie obuwie, mogące ulec zniszczeniu), buty turystyczne, latarkę z zapasem baterii, letnie nakrycie głowy, strój kąpielowy. Mile widziane: odzież moro, buty wojskowe oraz aparaty fotograficzne.

Podział na grupy wiekowe we wszystkich typach obozów będzie realizowany przy minimum 10 osobach w danych przedziałach wiekowych.

Informacje wyjazdowe:

Planowany przyjazd do ośrodka ok. godz. 20.00. Planowany wyjazd z ośrodka ok. godz. 06.30.

CENY - AUTOKAR:

Wyjazd Przyjazd Cena katalogowa
24.06 04.07 brak miejsc
05.07 15.07 1,949.00 zł
2049 zł
16.07 26.07 1,949.00 zł
2049 zł
27.07 06.08 1,949.00 zł
2049 zł
07.08 17.08 2,049.00 zł
18.08 28.08 1,849.00 zł
2049 zł

REZERWUJ

DANE UCZESTNIKA/UCZESTNIKÓW

DANE OSOBY ZGŁASZAJĄCEJ

Prefiks:
Nazwisko:
Imię:
Data ur.:
Adres:
Kod:
Miejscowość:
Telefon:
E-mail:
Dodaj uczestnika
Prefiks:
Nazwisko:
Imię:
Adres:
Kod:
Miejscowość:
Telefon:
E-mail:

WYBRANY TERMIN

MIASTO WYJAZDU

Uwagi:

USŁUGI DODATKOWE

Dieta specjalna (wegetariańska - od osoby za pobyt) (150.00)
Dieta specjalna (bezglutenowa lub bezlaktozowa - od osoby za pobyt) (250.00)

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

INFOLINIE
669 009 009
32 470 20 61

9.00-17.00 PN – PT
9.00-13.00 SOBOTA

Napisz do nas
Formularz kontaktowy

 

x