Strona główna » Obozy » Macedonia »

Obóz młodzieżowy rekreacyjny- Macedonia- Struga - ośrodek Solferino

To zobaczysz

Niesamowite Bałkany

Wyprawa do egzotycznej, jeszcze mało znanej i nieodkrytej Macedonii, która będzie niepowtarzalną szansą na oryginalną wakacyjną przygodę. Macedonia jest niewielkim, ale przepięknym krajem położonym w samym sercu Bałkanów, w którym wielowiekowa historia widoczna jest na każdym kroku. Niebagatelną zaletą są przystępne ceny oraz bardzo życzliwy stosunek mieszkańców do gości.

 

Jezioro Ochrydzkie z krystalicznie czystą wodą to idealne miejsce na letni wypoczynek. Dla miłośników zwiedzania godne polecenia są pobliskie zabytki. W trakcie pobytu zwiedzimy z przewodnikiem miasto poetów – Strugę, pojedziemy również do magicznej Ochrydy, która jest kolebką słowiańskiej kultury i rajem dla archeologów. Miejsce to przyciąga turystów wczesnochrześcijańskimi zabytkami, przez co nazywane jest „Europejską Jerozolimą”. Zobaczymy m.in. cerkwie: św. Zofii, św. Bogurodzicy i św. Klemensa. Odwiedzimy pierwszy uniwersytet, amfiteatr, a także górującą nad miastem twierdzę Samuela. Usytuowane nad pięknym jeziorem zabytki zapewniły miastu miejsce na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Pojedziemy również do położonej na zboczach góry Jablanica wioski Vevcani. Atrakcją przyrodniczą są tutaj wodne kaskady w parku Vevcanskiego Potoku.

Zakwaterowanie

8 noclegów w ośrodku Solferino, położonym nad Jeziorem Ochrydzkim w miejscowości Struga.

Pokoje 3-, 4-, 5-osobowe z łazienkami i klimatyzacją.

Przy zakwaterowaniu pobierana jest kaucja w wysokości 10 EUR, która zwracana jest w dniu wyjazdu, o ile nie zostaną wyrządzone szkody.

Wyżywienie

Całodzienne (3 posiłki) w restauracji hotelowej. Śniadanie, obiad i kolacja serwowane do stolika.

Napoje do posiłków w cenie. Możliwość rezerwacji diety wegetariańskiej bez dopłat.

W trakcie wycieczek prowiant (zamiast obiadu).

Pierwszy posiłek: gorąca kolacja w dniu przyjazdu. Ostatni posiłek obiad po ósmym noclegu oraz prowiant.

Galeria:

Program fakultatywny

Tirana i Kruje – całodniowa wycieczka do Albanii. Udamy się do Kruje, zwanego „albańskim Krakowem”, gdzie odwiedzimy Muzeum Skanderberga – bohatera narodowego oraz przespacerujemy się deptakiem. Następnie odwiedzimy stolicę Albanii – Tiranę, gdzie zwiedzimy centrum miasta. Na zakończenie odwiedzimy nadmorską miejscowość Durres, gdzie będzie czas wolny. Cena 35 EUR. 
Skopje i Kanion Matka – podczas wycieczki odbędziemy rejs słynnym Kanionem Matka, a następnie udamy się na zwiedzanie stolicy Macedonii – Skopje. Zobaczymy Muzeum Matki Teresy, Kamienny Most, kompleks pomników Aleksandra Wielkiego, meczet Mustafa Paszy, Twierdzę Skopsko Kale. Cena 35 EUR.
Rejs statkiem do Klasztoru św. Nauma – w trakcie wycieczki zwiedzimy skansen w Zatoce Kości, będący rekonstrukcją dawnej wioski. Zobaczymy zajmujący szczególne miejsce w historii Macedonii klasztor św. Nauma. Według legendy serce św. Nauma nigdy nie przestało bić. Następnie czeka nas rejs łódeczkami po krystalicznie czystych źródłach Czarny Drim. Cena 30 EUR. 
Macedońskie wioski + Donkey Safari – niesamowite spotkanie z folklorem i nietkniętą przyrodą. Poznamy miejscowe zwyczaje i zobaczymy wiele ciekawych przedmiotów, np. najstarsze „pralki”, które mają ponad 250 lat. Wielką atrakcją i nie lada przyjemnością będzie przejażdżka na sympatycznych osiołkach. Cena 25 EUR. 
Rejs statkiem z dyskoteką – 3-godzinny, wieczorny rejs po jeziorze z dyskoteką i bezalkoholowym all inclusive. Cena 20 EUR. 
Wieczór w klubie muzycznym – miasto Struga to popularny wakacyjny kurort, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Tutejsze dyskoteki znane są w całej Macedonii. Wybraliśmy najlepszą, która słynie z dobrej europejskiej muzyki. Cena 12 EUR.

Cena zawiera:

Zakwaterowanie: 8 noclegów.
Wyżywienie: całodzienne (3 posiłki) w restauracji hotelowej. Śniadanie, obiad i kolacja serwowane do stolika. Napoje do posiłków w cenie. Możliwość rezerwacji diety wegetariańskiej bez dopłat. W trakcie wycieczek prowiant (zamiast obiadu). Pierwszy posiłek: gorąca kolacja w dniu przyjazdu. Ostatni posiłek obiad po ósmym noclegu oraz prowiant.
Transport: autokarem z klimatyzacją, toaletą, DVD i barkiem.
Ubezpieczenie: Signal Iduna Polska TU S.A.: KL 20.000 EUR, NNW 15.000 PLN.
Opieka pedagogiczna. 
Realizacja programu.

Cena nie zawiera:

- dopłat za transport z miast w Polsce wyszczególnionych w planie podróży
- obowiązkowej opłaty na realizację programu zbieranej przez pilota – 20 EUR
- kosztów uczestnictwa w imprezach fakultatywnych. Zalecane kieszonkowe ok. 70 EUR (nie obejmuje programu fakultatywnego)
- przy zakwaterowaniu pobierana jest kaucja w wysokości 10 EUR, która zwracana jest w dniu wyjazdu, o ile nie zostaną wyrządzone szkody 

Należy zabrać własne ręczniki i ręcznik kąpielowy. 
Doba hotelowa rozpoczyna się o godzinie 15.00 w dniu przyjazdu, a kończy się o godzinie 10.00 w dniu wyjazdu.

CENY - AUTOKAR:

Wyjazd Przyjazd Cena katalogowa
08.07 18.07 1,799.00 zł
2009 zł
16.07 26.07 brak miejsc

REZERWUJ

DANE UCZESTNIKA/UCZESTNIKÓW

DANE OSOBY ZGŁASZAJĄCEJ

Prefiks:
Nazwisko:
Imię:
Data ur.:
Adres:
Kod:
Miejscowość:
Telefon:
E-mail:
Dodaj uczestnika
Prefiks:
Nazwisko:
Imię:
Adres:
Kod:
Miejscowość:
Telefon:
E-mail:

WYBRANY TERMIN

MIASTO WYJAZDU

Uwagi:


SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

INFOLINIE
669 009 009
32 470 20 61

9.00-17.00 PN – PT
9.00-13.00 SOBOTA

Napisz do nas
Formularz kontaktowy

 

x