Strona główna » Obozy » Włochy »

Obóz młodzieżowy - Włochy - Sardynia - kemping Sos Flores ***

SARDYNIA - wyspa położona pomiędzy Korsyką a Sycylią, jest drugą, co do wielkości wyspą na Morzu Śródziemnym. Szmaragdowe, czyste morze, cudowne białe plaże, łagodny klimat i niezwykle gościnni mieszkańcy to czynniki, które przyciągają tu coraz więcej turystów. Największym walorem wyspy jest długość wybrzeża – 1843 km wspaniałych plaż, zatoczek i skalnych urwisk.  Sardynia, pełna sekretów, bywa określana mianem "wyspy skarbów".

Kemping Sos Flores***

Kemping położony bezpośrednio przy piaszczystej plaży w miejscowości Tortoli, 3 km od miasta portowego Arbatax.
Zakwaterowanie w 4 -5 osobowych mobilhomach z klimatyzacją czasową*, składających się z pokoju dziennego z aneksem kuchennym i dwóch sypialni: w jednej łóżko podwójne z osobną pościelą, a w drugiej dwa pojedyncze. W każdym domku łazienka z prysznicem i WC oraz przed domkiem taras ze stolikiem i krzesłami.

Na terenie kempingu znajdują się: sklep z artykułami spożywczymi, bar, pizzeria, restauracja, patio przeznaczone do animacji, aerobiku i na wieczorne dyskoteki, parking, odpłatne korty tenisowe i boisko do piłki nożnej. Ośrodek oferuje całodzienną animację dla dzieci i młodzieży.

*Klimatyzacja czasowa - każdy domek wyposażony jest w klimatyzację na karty magnetyczne: w cenie imprezy 3 godz. klimatyzacji dziennie

Wyżywienie:

Trzy posiłki dziennie - śniadanie, obiad, kolacja (kuchnia polska) + suchy prowiant na drogę powrotną.

Galeria:

Ramowy plan obozu:

1. Dzień

wyjazd z Krakowa (pozostałe miasta wg rozkładu jazdy), przejazd przez Czechy, Austrię. Po drodze postój w Czechach z możliwością zjedzenia ciepłego posiłku (opłata we własnym zakresie).

2. Dzień
Przejazd do Livorno około godz. 4:00. Przeprawa promem na Sardynię o godz. 8. Przypłynięcie do Olbii/Golfo Aranci ok. 15, przyjazd na camping „Sos Flores” ok. godz. 18. Obiadokolacja, zakwaterowanie w domkach, nocleg.

3-9. Dzień
wypoczynek, plażowanie, kąpiele w morzu, animacje na plaży, rozgrywki sportowe.
- Wycieczka na plażę Orri: przepiękny złoty piasek oraz formy skalne Cigno Blanco.
- Wycieczka do Arbatax: zobaczymy Roccie Rossa di Arbatax, czyli przepiękne porfirowe (czerwone) skały zanurzone w morzu. Przejście na punkt widokowy Cala Moresca.

10. Dzień
wykwaterowanie, pobranie suchego prowiantu, wyjazd z kempingu o godz.8. Przejazd do Olbii na prom o godz: 14:15, przeprawa promem do Livorno ok. 21. Przejazd do Pizy. Wieczorny spacer po mieście: Campo dei Miracoli (Pole Cudów: słynna Krzywa Wieża, Katedra, Baptysterium, Campo Santo). Wyjazd w dalszą drogę do Polski, przejazd przez Włochy.
Godziny wypłynięcia promu powrotnego uzależnione od aktualnych rozkładów jazdy. Do potwierdzenia na 2 tygodnie przed wyjazdem grupy.

11. Dzień
przejazd przez Austrię i Czechy. Po drodze postój w Czechach z możliwością zjedzenia ciepłego posiłku w restauracji (opłata we własnym zakresie). Przyjazd do Krakowa w godzinach popołudniowych.

Program fakultatywny:

Wycieczka do CAGLIARI (15 EUR/os.) – przy min 30 osobach płacących - Zwiedzanie starego miasta(Castello) z lokalnym polskojęzycznym przewodnikiem, romańska Katedra, Bastion San Remy, Pałac Gubernatora, Torre San Pancrazio, Amfiteatro Romano – ruiny wykutego w skale amfiteatru z II w n.e, kościół San Saturno z V w., spacer po Via Manno, głównej ulicy handlowej Cagliari. a następnie plażowanie na plaży „Poeto” – najdłuższej miejskiej plaży w Europie (13 km).

GOLFO DI OROSEI (35 EUR/os.) - rejs statkiem po morzu z Arbatax do najsłynniejszych i najpiękniejszych, dostępnych tylko od strony morza białych plaż, jak - Cala Goloritze, Cala Mariolu, Cala Luna - leżących u stóp kilkusetmetrowego klifu, wizyta w Grotte del Bue Marino (wstęp ok. 8 EUR/os), gdzie można podziwiać podziemną grę kolorów wody i form naciekowych. Podczas postoju na Cala Luna i Cala Mariolu kąpiel w morzu.

Cena zawiera:

- transport autokarem (klimatyzacja, WC, dvd, barek)
- zakwaterowanie - 8 noclegów na kempingu
- wyżywienie 3 posiłki dziennie - śniadanie, obiad, kolacja (kuchnia polska) + suchy prowiant w dniu wyjazdu
- ubezpieczenie Signal Iduna - KL do 10 000 EUR, NNW do 7 000 PLN, bagaż do 800 PLN
- opiekę - pilota w czasie przejazdu, polskojęzycznego rezydenta podczas pobytu
- opiekę wychowawców, ratownika (dotyczy obozu)
- miejscową opiekę medyczną
- program - wycieczka do Arbatax , Cala Moresca, Piza, plaża Orri
- składkę Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie zawiera:

- obowiązkowej opłaty 50 EUR/os. (opłaty portowe, podatki lokalne, opłaty paliwowe na promie)
- lokalnej taksy klimatycznej (jeżeli zostanie wprowadzona)
- świadczeń nie wymienionych w ofercie

Kwestie techniczne

Istnieje możliwość odpłatnego skorzystania z kortów tenisowych - płatne 10 EUR/h i z boiska do piłki nożnej płatne - 40 EUR/h.

Uwaga!!! Należy zabrać ze sobą bieliznę pościelową i ręczniki (wypożyczenie pościeli 5 EUR/os. za komplet na turnus, wypożyczenie ręczników 3 EUR/os.).

 

WAŻNE!

- Każdy uczestnik musi dostarczyć w oryginale wypełnioną kartę kwalifikacyjną do biura na min. 2 tygodnie przed wyjazdem. Bez karty uczestnik nie może pojechać na obóz. Kartę można pobrać ze strony.

- Każdy z uczestników wyjazdu musi posiadać przy sobie i legitymować się ważnym i właściwym dokumentem tożsamości (zgodnie z przepisami kraju docelowego i krajów tranzytowych - odpowiednio dowód osobisty lub paszport), który uprawnia go do przekroczenia granicy z danym państwem. Bez ważnego i odpowiedniego dokumentu tożsamości uczestnik nie może wziąć udziału w imprezie. Aktualne informacje dotyczące dokumentów podróżnych można znaleźć na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych: polakzagranica.msz.gov.pl 
Dokument musi być ważny minimum 90 dni od daty zakończenia imprezy.


- Zalecamy również posiadanie karty EKUZ (Karta Europejskiego Ubezpieczenia Zdrowotnego wydawanej w oddziałach wojewódzkich NFZ).

- Na obozy krajowe prosimy o zabranie legitymacji szkolnej. W przypadku imprez z dojazdem koleją, legitymacja szkolna jest warunkiem przyznania biletu ze zniżką.

- Na obozy mogą jeździć uczestnicy pełnoletni (z klas maturalnych). Osoby pełnoletnie podpisują obowiązkowo oświadczenie o przestrzeganiu zasad obozu. 

- Uczestnicy kolonii/obozu podzieleni są na 15-20 osobowe grupy w zależności od wieku. Na każdą grupę przypada 1 wykwalifikowany opiekun. Dodatkowo nad prawidłowym przebiegiem programu wyjazdu czuwa kierownik.

- Na postojach ewentualne posiłki płatne są we własnym zakresie przez uczestników.

- Bezpośrednio przy dokonywaniu rezerwacji imprezy istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia Kosztów Imprezy Turystycznej pokrywającego koszty rezygnacji
z wyjazdu w przypadku wystąpienia sytuacji losowych (np. choroby). Ubezpieczenie wynosi 2,6 % ceny imprezy.


- Połączenia antenowe z innych miejscowości odbywają się przy min. 8 osobach. Potwierdzenie połączeń antenowych odbywa się na 7 dni przed datą rozpoczęcia imprezy. Na trasach dojazdowych w Polsce połączenia mogą być realizowane mikrobusami lub transportem publicznym pod opieką osoby dorosłej i po wcześniejszej rezerwacji miejsc przez Organizatora imprezy. Biuro podróży nie ponosi odpowiedzialności za spóźnienia autokarów i transferów spowodowane czynnikami niezależnymi od biura (warunki atmosferyczne, przejścia graniczne, blokady, strajki).

- Faktury za wyjazd wystawiamy na prośbę klienta, ale nie wcześniej niż 30 dni przed wyjazdem i po opłaceniu całości należności. W celu otrzymania faktury prosimy o informację w formularzu.

Zbiórka

  • W dniu wyjazdu należy pojawić się na miejscu zbiórki około 15 minut przed planowaną godziną wyjazdu.
  • Przybliżoną godzinę powrotu oraz kontakt do kierownika kolonii podajemy na zbiórce w dniu wyjazdu.

CENY - AUTOKAR:

Wyjazd Przyjazd Cena katalogowa
24.06 04.07 1,925.00 zł
02.07 12.07 2,005.00 zł

REZERWUJ

DANE UCZESTNIKA/UCZESTNIKÓW

DANE OSOBY ZGŁASZAJĄCEJ

Prefiks:
Nazwisko:
Imię:
Data ur.:
Adres:
Kod:
Miejscowość:
Telefon:
E-mail:
Dodaj uczestnika
Prefiks:
Nazwisko:
Imię:
Adres:
Kod:
Miejscowość:
Telefon:
E-mail:

WYBRANY TERMIN

MIASTO WYJAZDU

Uwagi:


SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

INFOLINIE
669 009 009
32 470 20 61

9.00-17.00 PN – PT
9.00-13.00 SOBOTA

Napisz do nas
Formularz kontaktowy

 

x