Steja - obozy młodzieżowe 2016 Grupa Steja - obozy zagraniczne

Strona główna » Obozy » Czechy »

Kolonia - Szpindlerowy Młyn

To zobaczysz:

Szpindlerowy Młyn jest położony na wysokości 715 – 1310 m n.p.m. i panują tu idealne warunki do jeżdżenia i bieganie na nartach przez około pięć miesięcy w roku. Czekają tu na Państwa perfekcyjnie utrzymane trasy narciarskie o wszystkich stopniach trudności i łącznej długości 25 km oraz 14 wyciągów orczykowych i krzesełkowych, które mogą łącznie przewieźć 17 500 narciarzy za godzinę. Trasy narciarskie spełniają wymogi FIS (Międzynarodowa Federacja Narciarska) i umożliwiają organizowanie zawodów o randze światowej. Dlatego „Szpindel“ jest nazywany „Perłą Karkonoszy“ albo "Val d'Isere Europy Środkowo-Wschodniej".

 

Zakwaterowanie:

Termin: 13-20.01.2018 r. Górski Hotel Hromovka. Położony na stoku, z którego rozciąga się przepiękna panorama na dolinę, około 20 minut piechotą od centrum Szpindlerowego Młyna. Dookoła tylko las, śnieg i cisza. Jego unikalne położenie daje wyjątkowy komfort. Na nartach wracamy podjeżdżając „pod drzwi” hotelu. Hotel rodzinny z bogatą tradycją i historią, znane miejsce wypoczynku artystów. Pokoje 2-, 3-, 4-osobowe z łazienkami i tv oraz 2-osobowe ze wspólną łazienką na korytarzu. Na miejscu świetlica i stołówka.

Termin: 27.01-03.02.2018 r. Pensjonat Horalka w Szpindlerowym Młynie. Odnowiony pensjonat położony na stoku, z którego rozciąga się przepiękna panorama na dolinę. Do naszej dyspozycji: pokoje 3-, 4-, 5-, 6-osobowe z łazienkami oraz miejsca do przeprowadzenia zajęć wieczornych. Pensjonat jest oddalony od centrum miasteczka 20 min. pieszo.

Wyżywienie:

2 posiłki dzienne
Obóz zaczyna się obiadokolacją i kończy śniadaniem.
Ostatniego dnia Uczestnicy otrzymują także suchy prowiant na drogę powrotną.
Na stok Uczestnicy otrzymują każdego dnia batonika oraz napój w kartoniku.

Galeria:

Program podróży:

Kolonia przeznaczona jest dla Dzieci mających już za sobą swój pierwszy kontakt z nartami lub snowboardem i dla tych bardziej zaawansowanych.

Absolutnie początkującym polecamy obozy w Murzasichlu, Wiśle lub na Kaszubach.

Wyjątkowe podejście  

Młodzi Uczestnicy zazwyczaj nie są w stanie skupić swojej uwagi zbyt długo na jednej czynności, dlatego zajęcia narciarskie/snowboardowe przerywane są zabawami na śniegu czy odpoczynkiem w ośrodku tak, aby dostosować ich natężenie do możliwości najmłodszych. Uczestnicy będą szlifować swoją jazdę na odpowiednich poziomach zaawansowania (przewidujemy podział na dwie grupy), doskonaląc różne techniki jazdy pod okiem instruktorów narciarskich i snowboardowych z dużym doświadczeniem i kwalifikacjami (PZN, PZS, UKFiS). W programie także: audiowizualne metody nauczania (nagrywanie jazdy na kamerze i analiza popełnianych błędów), wykłady na temat pielęgnacji i konserwacji sprzętu, a także bezpieczeństwa na stoku.

Dlaczego na Kolonię?  

W czasie zajęć Uczestnicy są w stanie zobaczyć jak inni czerpią radość z uprawiania narciarstwa/snowboardu, co według nas jest najlepszym sposobem, aby wzbudzić zainteresowanie tym sportem. Zajęcia prowadzone są w małych grupach, maksymalnie 8 osób na 1 instruktora (osobne grupy narciarskie i snowboardowe – prosimy o deklarację w momencie zapisywania), pozwala to z jednej strony zachować indywidualne podejście, a z drugiej dać odpowiedni kontakt z rówieśnikami.

Sprzęt  

Dobór sprzętu ma duże znaczenie, odpowiedni pomoże w szybszym robieniu postępów. Z Uczestnikami, którzy nie mają własnego sprzętu, instruktorzy wybiorą się do wypożyczalni, gdzie pomogą dobrać odpowiednie wyposażenie. Dobry sprzęt to także bezpieczeństwo – nasi instruktorzy zadbają, aby wyregulować siłę wypięcia wiązań. Wymagamy, aby każdy Uczestnik miał własny kask narciarski.

Ilość zajęć  

Codziennie na stoku będziemy spędzać od 4 do 6 godzin, w zależności od warunków pogodowych i postępów Uczestników. Po zajęciach Instruktorzy przeprowadzą wykłady na temat pielęgnacji sprzętu, zasad bezpieczeństwa w górach oraz zapoznają Uczestników z Białym Kodeksem Narciarskim.

 

Ponadto:

Zimowe kino

Wieczorami, w chwilach odpoczynku, w ciepłych kapciach, z kubkiem pysznego kakao, Uczestnicy zobaczą najfajniejsze bajki i filmy dla dzieci.

Zajęcia plastyczne

Po wyczerpujących zajęciach sportowych Uczestnicy będą mieli okazję puścić wodze fantazji i na specjalnych zajęciach plastycznych rozwinąć swoje artystyczne skrzydła.

Zimowe szaleństwa

Nie zabraknie również typowo zimowych zabaw takich jak: lepienie bałwana, zjazdy na „jabłuszkach” czy po prostu taplanie się w śniegu.

Zajęcia integracyjne

Specjalność działu team building przenieśliśmy na obozy dla Dzieci. Efekt jest nadzwyczajny. Uczestnicy dzięki zabawom integrują się, poznają i zdobywają do siebie zaufanie. Umiejętnie przeprowadzone podczas obozu zajęcia pozwalają zaowocować przyjaźniom, które mają szansę przetrwać przez wiele lat.

W cenie:

 • zakwaterowanie (7 noclegów),

 • wyżywienie 2 razy dziennie + prowiant na stok,

 • realizacja programu pobytu

 • opiekę kadry i opiekę medyczną,

 • ubezpieczenie NNW i KL AXA,

 • szkolenie narciarskie lub snowboardowe.

Poza ceną:

 • skipassy,

 • dopłaty do wyjazdów z poszczególnych miast

 • koszt wypożyczenia sprzętu.

Ceny skipassów >link<

Dzieci do 12 lat – 3120 CZK

Dzieci powyżej 12 lat – 3570 CZK 

Koszt wypożyczenia sprzętu: ok. 2500 CZK

Kwestie techniczne:

Przejazd autokarem lub pociągiem do Wrocławia, z Wrocławia do Szpindlerowego Młyna Uczestników zawozi autokar klasy LUX.
Dokładny rozkład jazdy będzie znany na ok. 7 dni przed wyjazdem.
Uczestnicy zawsze podróżują pod opieką naszej kadry.

Informacje wyjazdowe:

 Każdy uczestnik musi posiadać:

 • obowiązkowo KASK,

 • korony czeskie na skipass i ewentualne wypożyczenie sprzętu

 • ważny dowód osobisty lub paszport oraz kartę EKUZ

 • poprawnie wypełnioną kartę kolonijną z numerem PESEL

 • ważną legitymację szkolną z numerem PESEL

 • czapkę, szalik, dwie pary rękawiczek

 • odzież na różne temperatury oraz odpowiednie obuwie zimowe,

 • przybory do mycia i ręcznik,

 • mały plecak na wyjścia,

 • sprzęt narciarski lub snowboardowy

Rady naszych instruktorów odnośnie sprzętu i ubrań narciarskich,
w jakie dzieci powinny zostać wyposażone:

 • rękawiczki narciarskie, ortalionowe, goretex, skórzane - LUŹNE (nigdy wełniane)

 • skarpety narciarskie długie, do kolan

 • bielizna narciarska, termoaktywna

 • sprzęt narciarski - sprawdzony i dobrany przez fachowca, koniecznie kijki narciarskie odpowiedniej długości

 • spodnie narciarskie dobrze osłaniające plecy

 • dobrze dobrane gogle z jasnożółtą szybką

Zbiórka:

Prosimy o stawienie się na miejsce zbiórki około 15 minut przed planowanym wyjazdem.

CENY - AUTOKAR:

Wyjazd Przyjazd Cena katalogowa
27.01 03.02 1,499.00 zł
1699 zł

REZERWUJ

DANE UCZESTNIKA/UCZESTNIKÓW

DANE OSOBY ZGŁASZAJĄCEJ

Prefiks:
Nazwisko:
Imię:
Data ur.:
Adres:
Kod:
Miejscowość:
Telefon:
E-mail:
Dodaj uczestnika
Prefiks:
Nazwisko:
Imię:
Adres:
Kod:
Miejscowość:
Telefon:
E-mail:

WYBRANY TERMIN

MIASTO WYJAZDU

Kod Rabatowy:


SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

INFOLINIE
669 009 009
32 470 20 61

9.00-17.00 PN – PT

Napisz do nas
Formularz kontaktowy

 

x