Strona główna » Obozy » »

Obóz studencki - Rejs turystyczno-szkoleniowy

Studenci i dorośli biorą udział w większości naszych imprez żeglarskich. Muszą się jednak wtedy dostosować do regulaminu młodzieżowego. Wyjątkiem są rejsy organizowane wyłącznie dla studentów i dorosłych. Uczestnicy takich rejsów są pełnoletni, dlatego są traktowani jak dorośli i sami odpowiadają za siebie. Na rejsie studenckim nie ma więc problemów z "ciszą nocną" czy zachowaniem dyscypliny. Oczekujemy jednak od uczestników wyczucia, odpowiedzialnego zachowania i umiaru. Instruktorzy odpowiadają za załogę tylko podczas zajęć na wodzie.
Wielkie Jeziora Mazurskie to jedne z największych zespołów jezior w Europie, połączonych kanałami i śluzami. To tutaj znajdują się konkurujące o miano żeglarskiej stolicy Mikołajki i Giżycko, największe polskie jeziora - Śniardwy, Mamry, Niegocin,  położone wśród lasów puszczy Piskiej Bełdany. Wiele z tych jezior i miejsc odwiedzimy w trakcie naszego rejsu - wyprawy grupy jachtów. Podzieleni na załogi żeglujemy, nocując w dużych i znanych portach a także w małych przystaniach, na wyspach i bindugach. Każda załoga ma swojego sternika-instruktora, pod opieką którego żegluje, wypoczywa, wspólnie przyrządza posiłki. W trakcie rejsu kąpiemy się, opalamy, wypoczywamy, zwiedzamy atrakcyjne miejsca położone na trasie, często niedostępne od strony lądu. Każdy znajdzie tu coś dla siebie - wieczory z gitarą przy ognisku i wspólne wyjścia na dyskotekę czy na szanty do tawerny. Organizujemy zawody pomiędzy załogami, chrzest żeglarski z nadaniem imion.

Zakwaterowanie:

Noclegi w kabinach jachtów - każdy ma do dyspozycji koję z materacem. 

Galeria:

Program do wyboru:

 

 • żeglowanie rekreacyjne z elementami szkolenia dla chętnych
 • szkolenie na patent żeglarza realizujemy wg programu Polskiego Związku Żeglarskiego. Obejmuje manewrowanie jachtem i zajęcia teoretyczne. Polecane podręczniki można kupić u kierownika rejsu. Oprócz wykładów należy uczyć się samodzielnie! W odróżnieniu od obozu stacjonarnego (stale ten sam akwen i port) na rejsie szkolimy się w zróżnicowanych warunkach i nabieramy praktyki żeglarskiej. Ćwiczymy podejścia do różnych kei, pływamy ciągle na innych jeziorach. Przechodzimy przez śluzę, kanały, holujemy inne jachty, kładziemy i stawiamy maszt, często stajemy na kotwicy, cumujemy w różnych miejscach. To wielka zaleta szkolenia na rejsie. Z drugiej strony musimy też przepływać pewne odcinki szlaku, co ogranicza czas nauki manewrów. Realizacja szkolenia uzależniona jest od pogody - m.in. długotrwały brak wiatru może spowodować nieukończenie szkolenia i niedopuszczenie do egzaminu.

Rozkład zajęć każdego dnia przedstawia kierownik rejsu na apelu. Jest on uzależniony od pogody i miejsca postoju - na przykład: gdy wieje wiatr - dużo pływamy, gdy nie można żeglować - staramy się cumować w większym porcie.

Egzamin odbywa się pod koniec rejsu przed Komisją z Okręgowego Związku Żeglarskiego. O dopuszczeniu do egzaminu decyduje Kierownik Wyszkolenia Żeglarskiego.

 

Cena zawiera:

 • Zakwaterowanie - noclegi w kabinach jachtów - każdy ma do dyspozycji koję z materacem. 
 • Ubezpieczenie - NW. 
 • Kadra - skipper na każdym jachcie. 
 • Szkolenie na stopień żeglarza jachtowego według programu Głównej Komisji Szkolenia PZŻ.
 • Realizację rejsu i programu - w zależności od warunków pogodowych.

Cena nie zawiera:

 • Wyżywienia, opłat portowych, paliwa – składka do kasy jachtowej około 30 – 35 zł dziennie (załoga żywi skippera), na każdym jachcie jest segment kuchenny - kambuz.
 • Wc i prysznica (średni koszt prysznica 5-9 zł).
 • Egzaminu i patentu, wg cennika PZŻ (www.pya.org.pl), płatne komisji egzaminacyjnej (egzamin: od 125 zł studenci, od 250 zł osoby dorosłe; patent: od 25 zł studenci, od 50 zł osoby dorosłe).
 • Kosztów administracyjnych płatnych na miejscu kierownikowi rejsu - 50 zł.
 • Dojazdu autokarem lub pociągiem. 

Kwestie techniczne:

Żeglujemy na jachtach kabinowych z pełnym wyposażeniem Sasanki 660, Tanga 780 i inne podobnej klasy. Wszyscy uczestnicy nocują w kabinach jachtów. Istnieje możliwość podstawienia także innych typów jachtów niż wymienione w ofercie.

Wiek - od 18 lat (młodsi uczestnicy wyłącznie z pełnoletnim opiekunem, który będzie ponosił za nich pełną odpowiedzialność wychowawczą, po uzyskaniu dodatkowej zgody biura). Zgłoszenie uczestnictwa-umowa, Karta Uczestnika (wzory w biurze). Legitymacja studencka, dowód. Umiejętność pływania wpław potwierdzona pisemnie. 2 zdjęcia legitymacyjne podpisane od spodu.

Wyżej wymienione odpowiednio wypełnione dokumenty, kieszonkowe. Ponadto: śpiwór, sztormiak (nieprzemakalną kurtkę), polar, ciepły sweter, skórzane rękawiczki, obuwie na miękkiej podeszwie, ciepłą czapkę i z daszkiem, kostium kąpielowy, dres, latarkę, krem z filtrem, zeszyt, długopis. Prosimy o zaopatrzenie się w podstawowe leki (przeziębienie, ból gardła, uczulenia, środki na oparzenia słoneczne). 

Informacje wyjazdowe:

Grafik dojazdów będzie zaktualizowany po dniu 5 czerwca 2019 roku.
Istnieje możliwość wykupienia tylko dojazdu na obóz lub tylko powrotu z obozu (połowa ceny).

Uwaga! Piloci dowożący dzieci i młodzież na nasze obozy nie są kadrą zatrudnioną na obozach (w czasie przerwy pomiędzy turnusami kadra ma czas wolny) a grupą współpracujących z nami od wielu lat dorosłych, odpowiedzialnych osób. W związku z tym piloci mogą nie znać szczegółów dotyczących realizacji samych obozów.

Telefony do pilotów podajemy na naszej stronie w dzień wyjazdu.

Przy każdej opcji transportu uczestnicy dowożeni są dojazdem zorganizowanym z opieką do ośrodka/miejsca obozu i wracają dojazdem zorganizowanym z ośrodka do wybranego miasta.

CENY - AUTOKAR:

Wyjazd Przyjazd Cena katalogowa
24.06 04.07 1,000.00 zł
05.07 15.07 1,000.00 zł
16.07 26.07 1,000.00 zł
27.07 06.08 1,000.00 zł
07.08 17.08 1,000.00 zł
18.08 28.08 1,000.00 zł

REZERWUJ

DANE UCZESTNIKA/UCZESTNIKÓW

DANE OSOBY ZGŁASZAJĄCEJ

Prefiks:
Nazwisko:
Imię:
Data ur.:
Adres:
Kod:
Miejscowość:
Telefon:
E-mail:
Dodaj uczestnika
Prefiks:
Nazwisko:
Imię:
Adres:
Kod:
Miejscowość:
Telefon:
E-mail:

WYBRANY TERMIN

MIASTO WYJAZDU

Uwagi:


SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

INFOLINIE
669 009 009
32 470 20 61

9.00-17.00 PN – PT
9.00-13.00 SOBOTA

Napisz do nas
Formularz kontaktowy

 

x