Strona główna » Obozy » Polska » Mazury

Obóz studencki - Ryn - Obóz przygody

Ryn jest miasteczkiem położonym nad dwoma jeziorami: Ryńskim i Ołów. W samym centrum znajduje się pokrzyżacki zamek, który został wzniesiony około 1377 r. Innym zabytkiem Rynu jest wiatrak typu holenderskiego z drugiej połowy XIX w. Nad jeziorem Ryńskim znajduje się promenada wraz z przystanią Ekomarina, natomiast nad jeziorem Ołów znajduje się plaża i ścieżka spacerowo-rekreacyjna o długości 4250 m okalająca jezioro.

Oprócz tego może to także być świetna okazja żeby rodzic mógł wypocząć na wakacjach i by pociecha się nie nudziła. Dla opiekunów odpoczywających uczestników przewidziany jest szereg atrakcji. W czasie gdy wasze pociechy uczestniczą w programowych zajęciach na swoim obozie, rodzicom proponujemy aktywny wypoczynek.

Zakwaterowanie:

Ośrodek wypoczynkowo-żeglarski "Sośnica" jest miejscem organizacji wielu obozów Wandrus Travel na Mazurach. O wyborze tego miejsca zadecydowało między innymi:

 • zakwaterowanie w murowanych domkach z łazienką (w każdym domku pełen węzeł sanitarny wc+prysznic) i w pokojach w murowanym pawilonie (wszystkie pokoje z łazienką z pełnym węzłem sanitarnym);
 • duża stołówka i sala kawiarniana, w której organizujemy różne obozowe spotkania, dyskoteki i imprezy;
 • centralne położenie na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich (blisko stąd zarówno do Mikołajek, Giżycka jak i Mrągowa - około 20 minut jazdy) co umożliwia organizację wielu atrakcyjnych wycieczek;
 • obszerny, zróżnicowany, zadrzewiony teren ośrodka, z wieloma boiskami i miejscami do prowadzenia zajęć;
 • położenie ośrodka bezpośrednio nad wodą, nad jeziorem;
 • wydzielona tylko dla naszych obozów plaża windsurfingowa z płycizną, z której korzystają również uczestnicy pływający na optymistach i inni uczestnicy obozów wodnych;
 • drugie, strzeżone przez ratowników WOPR kąpielisko, w przyległym do naszego ośrodku;
 • wydzielona keja (pomost), do którego cumują nasze jachty i motorówki;
 • bliskość lasu i dzikich terenów, na których organizujemy wiele obozowych wycieczek, wypraw i rajdów;
 • doskonałe tereny na paintball i rajdy quadami;
 • w najbliższej okolicy piękna, dzika zatoka Rominek - miejsce wielu obozowych wypraw i rajdów wodą i lądem

 

Wyżywienie:

Całodzienne w stołówce ośrodka od kolacji pierwszego dnia do śniadania ostatniego dnia.

Galeria:

Zajęcia i wycieczki w cenie obozu:

Rejs żeglarski

Dwugodzinny rejs żeglarski po jeziorze Ryńskim ze sternikiem. W trakcie rejsu poznajemy podstawy obsługi jachtu żaglowego a chętni uczą się sterować.
cena: bezpłatnie 

Wyprawa kajakowa
Płyniemy po jeziorze Ryńskim do Zatoki Rominek
cena: bezpłatnie    

Wyprawa rowerowa
2 dwugodzinne wyprawy przez zróżnicowane szlaki wokół Rynu.  Drogi są łatwe dla nawet początkujących rowerzystów.
cena: bezpłatnie  

Zajęcia z pierwszej pomocy
Z certyfikowanym instruktorem i ratownikiem WOPR. Jak pomóc innym w trudnych sytuacjach i jak udzielić pierwszej pomocy żeby nie zaszkodzić.
cena: bezpłatnie  

Zajęcia taneczne
W zależności od liczby zainteresowanych osób od 5 do 7 dwugodzinnych zajęć z instruktorem tańca. 
cena: bezpłatnie

Ramowy plan dnia:

GODZINY RODZAJ ZAJĘĆ
08.00 - 08.30   pobudka, toaleta poranna
08.25 - 08.30   spotkanie uczestników z kadrą
08.00   - 09.00   śniadanie
09.00 - 09.30  przygotowanie do zajęć
09.30 - 11.30 blok I zajęcia programowe
11.45 - 13.45 blok II zajęcia programowe
14.00 - 14.45 obiad, podwieczorek
14.30   - 15.30 odpoczynek poobiedni, czas wolny dla uczestników
15.30 - 17.00 blok III zajęcia programowe
17.15 - 18.45 blok IV zajęcia programowe
19.00 - 19.30    kolacja
19.30 - 20.00 czas wolny dla uczestników
20.00 - 21.00    blok V zajęcia dodatkowe dla chętnych uczestników
21.00  - 22.00   czas wolny
        od 22.00 cisza nocna / dyskoteka, kawiarenka* dla starszych uczestników

 

Co to takiego "wieczorna kawiarenka"
Na większości obozów uczestnicy nie chcą iść od razu spać w trakcie ciszy nocnej. Powoduje to ciągłe interwencje kadry, która zapędza uczestników do łóżek i ich ucisza, a oni i tak nadal nie śpią. Na obozach Wandrusa zorganizowaliśmy to inaczej. W miejscach noclegu (w domkach, pokojach) obowiązuje bezwzględna cisza nocna, natomiast wszyscy chętni starsi uczestnicy pod nadzorem kadry mogą spędzać czas w "wieczornej kawiarence" - jak to nazwali uczestnicy obozów. To kilka sal, gdzie gramy w popularne gry na x-boxie, w bilard, ping-ponga, organizujemy karaoke. Zazwyczaj jest także grupa chętnych do gry w mafię. Od czasu do czasu przy tej okazji grillujemy, robimy gofry lub popcorn.

Zamiana zajęć
Naszych uczestników nie zmuszamy do uczestnictwa w określonych zajęciach. Staramy się również umożliwiać zamianę zajęć na inne - jeśli jest to możliwe (kwestia liczebności grupy) i nie jest związane z dodatkowym kosztem.

Quady
To czterokołowe pojazdy łączące cechy samochodu terenowego i motoru. Sprawdzimy jak zachowują się w zróżnicowanym terenie. To maszyny, które umożliwiają nam bezpieczne i stabilne pokonywanie nawet najtrudniejszych tras. Okolice ośrodka obfitują w tereny wymarzone do jazdy na tych maszynach – leśne drogi i dróżki, dzikie ścieżki, mokradła, poprzecinane większymi i mniejszymi pagórkami lub wzniesieniami a wszystko to nad pięknymi i czystymi mazurskimi jeziorami. Weźmiemy także udział w zawodach: jeździe na czas, pokonywanie toru przeszkód.
Paintball 
To broń na żelowe kulki, pozwalająca stworzyć iluzję prawdziwej bitwy. Podzieleni na zespoły stoczymy ze sobą bitwy wśród leśnego gąszczu.
Kajaki lub rowery wodne
Wszędzie dostępne, popularne jednostki do rekreacji wodnej. Czy jednak tak łatwo się nimi manewruje? Nauczymy się sprawnie sterować i wiosłować. Popłyniemy na wyprawę po jeziorze, a w ośrodku zrealizujemy zawody - slalom, wyścigi, manewrowanie precyzyjne.
Warsztaty plastyczne
Proponowane przez nas zajęcia są wspaniałym pomysłem na wspólne spędzenie czasu z dzieckiem. W klimacie zabawy będziemy uczyć się jak w przyjemny sposób można stworzyć „coś z niczego” uruchamiając własną wyobraźnię. Zajęcia te, to propozycja wyczarowania różnorodnych prac plastycznych. Robótki ręczne, takie jak: wycinanie, lepienie, malowanie czy rysowanie kształtują zarówno działania dowolne jak i celowe u dziecka, rozwijają jego wyobraźnię ale przede wszystkim dostarczają nam dużo zabawy. 
Mini zawody ping-ponga
Dla maluchów i rodziców przygotowaliśmy zawody w tenisie stołowym. Do rywalizacji mogą przystąpić wszyscy chętni. Drużyny mogą mieć różne konfiguracje, np. rodzic przeciw rodzicowi, dzieci przeciwko dzieciom, dzieci przeciwko rodzicom. Celem zajęć oprócz zabawy jest idea szerzenia olimpizmu oraz zasady fair play. 
Jachty żaglowe 
Popłyniemy na pokładzie jachtu z instruktorem, który nauczy nas podstaw żeglowania i zachowania na pokładzie, czyli tego wszystkiego, co wykwalifikowany członek załogi wiedzieć powinien.
Zamek Ryński
Dla głodnych historii proponujemy zwiedzanie Zamku Ryńskiego. Najstarsze informacje o zamku krzyżackim, który dał początek osadzie i późniejszemu miastu pochodzą z kroniki Wiganda z Marburga z 1377 roku. Wspaniałe wnętrza, pięknie zachowane elementy gotyckich portali i sklepień, bogaty zbiór oryginalnych elementów uzbrojenia, charakterystycznych dla wojsk prominencji wschodniej i wojska słowiańskiego - to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na Państwa.
Zajęcia taneczne
W trakcie zajęć poznajemy Światowy Program Taneczny czyli najbardziej popularne i znane tańce, które królują na weselach, dancingach, dyskotekach i innych zabawach towarzyskich. Oprócz nauki tańca prezentujemy również formy towarzyskie, których znajomość zapewnia pewność siebie i dobre samopoczucie w każdej sytuacji towarzyskiej.

 

Wycieczki fakultatywne:

Aquapark Tropicana w Mikołajkach i Mikołajki
Wyjazd do największego na Mazurach kompleksu basenów i zjeżdżalni. Spacer po Mikołajkach, które konkurują z Giżyckiem o miano mazurskiej stolicy żeglarzy. 
cena: 70 zł   

Mikołajki
Spacer po Mikołajkach, które konkurują z Giżyckiem o miano mazurskiej stolicy żeglarzy.  
cena: 35 zł    

Giżycko i Twierdza Boyen
Wyjazd do żeglarskiej stolicy Polski. Zwiedzanie doskonale zachowanej pruskiej Twierdzy Boyen z XiX wieku. Spacer po mieście. Ewentualnie wejście na wieżę widokową (płatne dodatkowo na miejscu).  
cena: 45 zł 

Giżycko
Wyjazd do żeglarskiej stolicy Polski. Spacer po mieście. Ewentualnie wejście na wieżę widokową (płatne dodatkowo na miejscu).
cena: 35 zł 

Park Linowy Leśniewo i zespół bunkrów Mamerki
Nieukończona śluza na Kanale Mazurskim została zaadoptowana na niezwykle rozbudowany park linowy w naturalnej scenerii. Wyjątkowo emocjonujący jest wahadłowy skok do śluzy, zakończony desantowaniem do łodzi. Zwiedzamy także poniemieckie bunkry w Mamerkach. 
cena: 70 zł 

Wioska Indiańska w Spytkowie
Muzeum Indian Ameryki Północnej, kolekcja oryginalnego indiańskiego rękodzieła, stroje, broń, przedmioty obrzędowe itd. oraz plenerowy model Indiańskiej Wioski złożonej z kilku naturalnej wielkości tipi oraz konstrukcji obrzędowych.  
cena: 55 zł 

Miasteczko kowbojskie w Mrągowie
Pokazy kaskaderskie, artystyczne, rancho ze zwierzętami, wioska indiańska i wiele innych atrakcji. 
cena: 45 zł

Holowanie na bananie za motorówką
Duża frajda zwłaszcza w upalne dni. Wspaniała zabawa wspólnie z koleżankami i kolegami. Jeśli poczas zajęć holowanych jest kilka grup, pozostali uczestnicy mogą na zmianę pływać  motorówką.
cena: 30 zł 

Holowanie na oponce za motorówką
Emocje jeszcze większe. W odróżnieniu od banana na oponce holowana jest jedna osoba Jeśli podczas zajęć holowanych jest kilka osób, pozostali uczestnicy mogą na zmianę pływać motorówką. 
cena: 45 zł  

Lot na spadochronie za motorówką
Start z brzegu. Wspaniałe widoki, niezwykłe emocje a na koniec lądowanie do wody.
cena: 110 zł  

Pakiet wodne atrakcje (banan, oponka, skrzydło)
Wszystkie wodne atrakcje razem.
cena: 80 zł

Jazda na skuterze wodnym
Odbywa się z opiekunem-instruktorem.
cena: 85 zł / 15 minut

Gokarty - jazda po torze
Na specjalnym torze gokartowym, wyłącznie do dyspozycji naszych uczestników, możemy zakosztować emocji wyścigów w stylu Formuły1.
cena: 70 zł 

Zajęcia linowe w Parku Linowym
Tyrolki, zjazdy, mosty linowe, kładki i wiele innych atrakcji. Trasy o różnym stopniu trudności, dostosowane do wieku uczestników.
cena: 70 zł

Strzelanie do tarcz z wiatrówki, łuków, asg
Przekonacie się czy strzelanie z łuku jest naprawdę takie łatwe. A do Waszej dyspozycji mamy wiele rodzajów broni.
cena: 35 zł   

 

Zajęcia i wycieczki w cenie obozu:

Rejs żeglarski

Dwugodzinny rejs żeglarski po jeziorze Ryńskim ze sternikiem. W trakcie rejsu poznajemy podstawy obsługi jachtu żaglowego a chętni uczą się sterować.
cena: bezpłatnie 

Wyprawa kajakowa
Płyniemy po jeziorze Ryńskim do Zatoki Rominek
cena: bezpłatnie    

Wyprawa rowerowa
2 dwugodzinne wyprawy przez zróżnicowane szlaki wokół Rynu.  Drogi są łatwe dla nawet początkujących rowerzystów.
cena: bezpłatnie  

Zajęcia z pierwszej pomocy
Z certyfikowanym instruktorem i ratownikiem WOPR. Jak pomóc innym w trudnych sytuacjach i jak udzielić pierwszej pomocy żeby nie zaszkodzić.
cena: bezpłatnie  

Zajęcia taneczne
W zależności od liczby zainteresowanych osób od 5 do 7 dwugodzinnych zajęć z instruktorem tańca. 
cena: bezpłatnie

Cena zawiera:

 • Zakwaterowanie - domki z łazienką (wc+prysznic), lub pokoje z łazienką (wc+prysznic) w pawilonie. 
 • Wyżywienie - całodzienne w stołówce ośrodka od kolacji pierwszego dnia do śniadania ostatniego dnia.
 • Kadra - wykwalifikowani instruktorzy. 
 • Ubezpieczenie - NW. 
 • Sprzęt - potrzebny do realizacji programu, w miarę potrzeb. 
 • Realizację programu w blokach zajęciowych, z podziałem na grupy, w zależności od pogody i kondycji uczestników.

Cena nie zawiera:

 • Dojazdu autokarem lub pociągiem,
 • Dodakowych płatnych atrakcji nie ujętych w programie.

Kwestie techniczne:

Watro ze sobą zabrać: 

 • ubranie przeciwdeszczowe i terenowe (polowe),
 • buty sportowe (adidasy, trampki) oraz turystyczne („trapery”), sandały do ochrony stóp w wodzie,
 • strój kąpielowy, dres, polar itp.,
 • środki na komary, krem UV,
 • zegarek, zeszyt, ołówek, długopis, 
 • mały plecak na wycieczki terenowe, czapkę z daszkiem,
 • rękawiczki żeglarskie lub rowerowe (bez palców) lub skórzane (nie ocieplane - ochrona rąk przed liną).

Prosimy o zaopatrzenie się w podstawowe leki (przeziębienie, ból gardła, uczulenia, środki na oparzenia słoneczne).

Informacje wyjazdowe:

Poniższy grafik dojazdów będzie zaktualizowany po dniu 5 czerwca 2019 roku.
Istnieje możliwość wykupienia tylko dojazdu na obóz lub tylko powrotu z obozu (czyli połowa ceny).

Telefony do pilotów podajemy na nasdzej stronie w dniu wyjazdu.

Przy każdej opcji transportu uczestnicy dowożeni są dojazdem zorganizowanym z opieką do ośrodka/miejsca obozu i wracają dojazdem zorganizowanym z ośrodka do wybranego miasta.

CENY - AUTOKAR:

Wyjazd Przyjazd Cena katalogowa
05.07 15.07 1,590.00 zł
27.07 06.08 1,590.00 zł

REZERWUJ

DANE UCZESTNIKA/UCZESTNIKÓW

DANE OSOBY ZGŁASZAJĄCEJ

Prefiks:
Nazwisko:
Imię:
Data ur.:
Adres:
Kod:
Miejscowość:
Telefon:
E-mail:
Dodaj uczestnika
Prefiks:
Nazwisko:
Imię:
Adres:
Kod:
Miejscowość:
Telefon:
E-mail:

WYBRANY TERMIN

MIASTO WYJAZDU

Uwagi:

USŁUGI DODATKOWE

Promocja do końca stycznia 2019 (-250.00)

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

INFOLINIE
669 009 009
32 470 20 61

9.00-17.00 PN – PT
9.00-13.00 SOBOTA

Napisz do nas
Formularz kontaktowy

 

x