Strona główna » Obozy » »

Obóz turystyczno-językowy - Brighton

Jeśli macie ochotę poznać uroczą nadmorską miejscowość w Wielkiej Brytanii i połączyć to z nauką języka angielskiego – wybierzcie się do Brighton! Latem panuje tam wakacyjny klimat, długie plaże, popularne na całym świecie Brighton Pier czy Royal Pavilion oraz całodzienna wycieczka do Londynu.

Poznacie ciekawych ludzi, będzicie się uczyć języka angielskiego w jego nauralnym otoczeniu, poznacie kulturę brytyjską, zobaczycie znane na całym świecie zabytki.

BRIGHTON - niegdyś ulubione miasto rodziny królewskiej, dzisiaj popularna miejcowość wypoczynkowa w Anglii położona nad Kanałem La Manche. Oficjalne życie wielkiego miasta miesza się ze swobodnym plażowym stylem. Brighton jest słynne z popkultury, handlowych ulic, kosmopolitycznych kawiarenek, klubów i barów, które przyciągają szczególnie młodzież z całego świata i Anglii.

Zakwaterowanie

Uczestnicy zostaną zakwaterowani u rodzin z klasy średniej, na obrzeżach Brighton, zróżnicowanych kulturowo i etnicznie. Pokoje 2, 3, 4-osobowe. Jest to świetna okazja do bezpośredniego kontaktu z tradycjami i kulturą panującymi na Wyspach. Rodziny są szczegółowo sprawdzone i starannie dobrane przez naszego angielskiego kontrahenta.

 

Wyżywienie

3 posiłki dziennie serwowane w miejscu zamieszkania.

Śniadanie: płatki na mleku, tosty z dżemem, sok, herbata
Lunch: kanapka, owoc, batonik, chipsy, napój (lunch wydawany jest w formie suchego prowiantu)
Obiadokolacja: jednodaniowy ciepły posiłek, deser, herbata.
Pierwszy posiłek: obiadokolacja w dniu przyjazdu do Brighton
Ostatni posiłek: śniadanie + suchy prowiant w dniu wyjazdu z Brighton

Galeria:

Program podróży

1 dzień - wyjazd wg rozkładu jazdy, przejazd przez Polskę, Niemcy, Benelux, Francję
2 dzień - przeprawa Calais-Dover, przejazd do Brighton ok. godz.10:00, zwiedzanie, zakwaterowanie w godzinach wczesnowieczornych, obiadokolacja, nocleg
3-7dzień - wypoczynek w Brighton, wycieczka do Londynu
8 dzień - śniadanie+suchy prowiant, wyjazd w godz. popołudniowych, przeprawa Calais-Dover, przejazd przez Francję, Benelux
9 dzień - przejazd przez Niemcy, przyjazd do Polski wg rozkładu jazdy

PROGRAM

JAK SIĘ UCZYMY

Kadra słada się z doświadczonych lektorów języka angielskiego. Ćwiczenia i zadania z użyciem języka angielskiego oraz zwiedzanie i zajęcia sytuacyjne są prowadzone przez polskich lektorów. Obóz podzielony jest na mniejsze grupy, każda z grup ma swojego lektora języka angielskiego. Zajęcia odbywają się w kameralnym gronie w najlepszym możliwym środowisku do tego przeznaczonym!

warsztaty językowe...

- zadania do wykonania na mieście
- quizy, zabawy, zagadki, konkursy w języku angielskim
- odgrywanie scenek z życia codziennego
- zwiedzanie Brighton z lektorem języka angielskiego

aktywnie...

- codzienne zajęcia językowe
- w trakcie pobytu czeka na Was m.in.:

- cały dzień w Londynie - stolica Wielkiej Brytanii, pełna zabytkowych budowli, muzeów, galerii oraz ekskluzywnych sklepów. Miasto pełne kontrastów: obok historycznych budowli znajdują się współczesne budynki o dziwnych kształtach, a tradycyjne autobusy piętrowe i czarne taksówki jeżdżą na tle nowoczesnego metra. Podczas wycieczki będziemy: przechodzić obok Westminster Abbey, Big Bena, Pałacu Buckingham, siedziby Parlamentu, Trafalgar Square, Tower of London i Tower Brigde. Zobaczymy także Muzeum Historii Naturalnej oraz Muzeum Wiktorii i Alberta oraz spacer przez ulicę Oxford Street.

- Royal Pavilion - najbardziej rozpoznawalny budynek w Brighton (z przełomu XVIII i XIX wieku), jest przykładem architektury łączącej styl europejski z elementami orientalnymi. Zwiedzimy orientalne wnętrza m.in.: wspaniałą salę Bankietową z charakterystycznym żyrandolem podtrzymywanym przez smoka, Południowe Galerie oraz ozdobione hinduskimi motywami Salon oraz Sypialnia królowej Wiktorii.

- Sea Life Brighton - najstarsze na świecie akwarium, gdzie bliska można oglądać niesamowity podwodny świat, który zamieszkuje 3500 tyś. stworzeń morskich, w tym rzadkich gatunków, które zagrożone są wyginięciem.

Zobaczymy słynne molo Brighton Pier o łącznej długości 524 m, wybudowane w celach rozrywkowych pod koniec XIX wieku. Pospacerujemy także przez dzielnicę Brighton Marina, która wybudowana jest tuż nad morzem i posiada własną przystań jachtową.

Pospacerujemy po North Street - główną ulicę handlową w Brighton, gdzie po pracy odpoczywają mieszkańcy miasta ze względu na mnóstwo klimatycznych kawiarenek oraz pubów.

Zobaczymy również kościół St Paul's Church, który jest idealnym przykładem architektury neogotyku.

Zwiedzimy Preston Manor - to uroczy zabytkowy ponad 200 letni dwór urządzony w stylu edwardiańskim wraz z dużym parkiem.

Wycieczki lokalne

(możliwość dokupienia na miejscu)

WIEŻA BRITISH AIRWAYS i360 - wieża widokowa o wysokości 162 m obracająca się o 360 stopni dzięki której można podziwiać Brighton oraz piękne widoki wybrzeża na wschód i zachód.
Cena: ok. 17 GBP

MUZEUM ZABAWEK I MODELI - powstałe w 1991 roku w Brighton muzeum w swoich zbiorach posiada ponad 10 tysięcy różnych zabawek i modeli, najstarsze z nich liczą sobie już ponad 200 lat.
Cena: ok. 6 GBP

MUZEUM FIGUR WOSKOWYCH MADAME TUSSAUD'S - wizyta w najbardziej znanym muzeum na świecie, gdzie spotkacie kilkaset figur, naturalnej wielkości, przedstawiających piosenkarzy, aktorów, sportowców  oraz znanych polityków. Wśród nich znajdziecie m.in. Marylin Monroe, Elvisa Presleya, Davida Beckhama, Madonne, a nawet Dalajlame, Jana Pawła II i Lecha Wałęsę.
Cena: 26 GBP

Cena zawiera

 • transport autokarem,

 • zakwaterowanie

 • wyżywienie,

 • program, 

 • opiekę kadry: kierownika, wychowawców, pilota na trasie,

 • ubezpieczenia AXA „Kontynenty”

Cena nie zawiera

 • dopłat transportowych,

 • wycieczek fakultatywnych

 • dodatkowych wyjść niezawartych w programie,

 • posiłków tranzytowych,

 • obowiązkowej dopłaty na realizację programu w Brighton,

 • składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (płatne dodatkowo 10 PLN/os.).

Informacje transportowe

UWAGA! Transport realizowany autokarami rejsowymi pod opieką pilota.

Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom staramy się zapewnić jak największą ilość miast wyjazdowych, w związku z czym podróż nie zawsze odbywa się najkrótszą trasą, możliwe są przesiadki oraz na wybranych odcinkach zmiana środka transportu na zastępczy (pociąg, mikrobus, samochód osobowy). W związku z powyższym zastrzegamy sobie prawo do zmiany rozkładu po uprzednim powiadomieniu Klientów. Z miejscowości objętych rozkładem jazdy staramy się realizować przejazd uczestników we wszystkich terminach, jednak zastrzegamy sobie prawo odwołania połączenia antenowego jeśli w danym turnusie nie uzbiera się minimalna liczba 6 osób na przejazd daną trasą. W takim przypadku zostaną Państwo powiadomieni o najbliższym przystanku z którego będzie realizowany wyjazd.

obowiązkowa kaucja zwrotna – 20 GBP. Proponowane min. kieszonkowe – ok. 50 GBP+posiłki tranzytowe ok. 20 EUR + wycieczki fakultatywne.Dodatkowo wymagana jest opłata programowa niepodlegająca rozliczeniu (obejmuje bilety wstępu do zwiedzanych obiektów+komunikacja miejska) w wysokości:
dla osób urodzonych w roku 2002 i wcześniej  -> 80 GBP
dla osób urodzonych w roku 2003 i później -> 70 GBP.

Każdy uczestnik powinien zabrać ze sobą ręcznik. Cena aktualna przy kursie GBP nieprzekraczającym 4,9 PLN.

Konieczny paszport lub dowód osobisty, legitymacja szkolna, karta kwalifikacyjna

Zbiórka

Na miejsce zbiórki prosimy o przybycie 20 minut wcześniej. Prosimy na miejsce wyjazdu i powrotu przybywać punktualnie.

REZERWUJ

DANE UCZESTNIKA/UCZESTNIKÓW

DANE OSOBY ZGŁASZAJĄCEJ

Prefiks:
Nazwisko:
Imię:
Data ur.:
Adres:
Kod:
Miejscowość:
Telefon:
E-mail:
Dodaj uczestnika
Prefiks:
Nazwisko:
Imię:
Adres:
Kod:
Miejscowość:
Telefon:
E-mail:

WYBRANY TERMIN

MIASTO WYJAZDU

Uwagi:

USŁUGI DODATKOWE

AXA Podwyższenie Ubezpieczenia KL (do 20 000 EUR) (44.00)
AXA Ubezpieczenie od chorób przewlekłych CP (160.00)
AXA Ubezpieczenie Kosztów Rezygnacji (60.00)
Gwarancja Zmiany Rezerwacji (50.00)
Gwarancja Stałej Ceny (40.00)
Gwarancja All Inclusive (Gwarancja Zmiany Rezerwacji+AXA Ubezpieczenie Kosztów Rezygnacji+Gwarancja Stałej Ceny) (110.00)

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

INFOLINIE
669 009 009
32 470 20 61

9.00-17.00 PN – PT
9.00-13.00 SOBOTA

Napisz do nas
Formularz kontaktowy

 

x