Strona główna » Obozy » Turcja »

Obóz młodzieżowy - Turcja - Didim, Pamukkale, Istambuł - hotele ***

Turcja

Leży na styku dwóch kontynentów, a jej największa metropolia Stambuł jest jedynym na świecie miastem, w którym poprzez wiszący most można przedostać się na inny kontynent. Turcja jednocześnie imponuje starożytnymi zabytkami i fascynuje bogactwem obyczajów, które wniosła tu kultura Imperium Osmańskiego. Pobyt wypoczynkowy to doskonałe hotele, piękne plaże, gwarantowana słoneczna pogoda, niezliczona ilość restauracji z wyśmienitą kuchnią i barów, gdzie znajdziemy swobodną atmosferę wśród dźwięków tureckiej muzyki, urocze nadmorskie wieczory...

Wybierz się z nami w podróż do orientalnego kraju i zobacz: Istambuł - metropolię będącą mieszanką Orientu i Zachodu, śnieżnobiałe tarasy Pamukkale - Bawełnianego Zamku, Efez - najlepiej zachowane starożytne miasto w regionie śródziemnomorskim, czy Troję - w której rozgrywały się wydarzenia opisywane przez Homera. 

Zakwaterowanie:

W hotelach o standardzie ***: 1 w Serbii, 2 w Istambule, 2 w Pamukkale, 6 w Didim, 1 w okolicach Cieśniny Dardanele.
Funkcjonalnie wyposażone pokoje 2-, 3-os. z łazienkami, w większości hoteli z TV i balkonami. W hotelach restauracja, bar, kantor wymiany walut.
W Didim – podczas najdłuższego wypoczynku – zakwaterowanie w niedużych, kameralnych hotelach, położonych w centrum kurortu, w odległości ok. 100- 400 m od plaży.

Wyżywienie

W trakcie objazdu 2 posiłki, napoje do kolacji dodatkowo płatne. W Didim 3 posiłki: śniadanie w formie bufetu, jednodaniowy lunch i obiadokolacja: zupa, drugie danie serwowane i bufet sałatkowy. Do lunchów i obiadokolacji w Didim podawana jest woda. Kuchnia turecka.
Na trasie objazdu koszt dodatkowego posiłku ok. 5-10 EUR.

Pierwszy posiłek: śniadanie w hotelu w Serbii. Ostatni posiłek: śniadanie w Gelibolu. Prowiant na drogę powrotną.

Galeria:

Ramowy plan obozu:

1 dzień: Wyjazd z Polski. Przejazd przez Słowację, Węgry do Serbii. Nocleg tranzytowy.
2 dzień: Po śniadaniu kontynuacja przejazdu przez Serbię i Bułgarię do Turcji. Przekroczenie granicy tureckiej w Edirne. Przejazd do Istambułu, kolacja, zakwaterowanie w hotelu w historycznej części miasta, nocleg.
3 dzień: Po śniadaniu zwiedzanie Istambułu: Hagia Sofia (z zewnątrz), Błękitny Meczet, Pałac Sułtański Topkapi, Hipodrom oraz cysternę Yerebatan Saray. Dla chętnych – rejs statkiem po Bosforze. Czas na zakupy na Wielkim Bazarze. Powrót do hotelu, nocleg.
4 dzień: Po śniadaniu wyjazd do Pamukkale. Postój w Kutahyi, miejscowości znanej z pięknych wyrobów z porcelany i fajansu. Przejazd do hotelu w Pamukkale, zakwaterowanie, nocleg.
5 dzień: Po śniadaniu spacer po śnieżnobiałych tarasach Pamukkale i zwiedzanie ruin antycznego miasta Hierapolis. Wypoczynek i kąpiele w basenach z wodą termalną. Nocleg w Pamukkale.
6 dzień: Po śniadaniu przejazd nad Morze Egejskie do Didim. Po drodze zwiedzanie Efezu – największego zabytku archeologicznego Turcji. Przejazd do Meryemany i zwiedzanie sanktuarium Matki Boskiej. Kontynuacja przejazdu do Didim. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.
7-11 dzień: Pobyt w Didim: zwiedzanie kurortu i świątyni Apollina (wstęp ok. 3 EUR), dyskoteki, wyjście do lunaparku i na bazar turecki, nauka języka tureckiego, kąpiele w basenie hotelowym i morzu, plażowanie, zabawy integracyjne a także, zwiedzanie bazaru tureckiego, zapoznanie się z kulturą islamu, wizyta w miejscowym meczecie, nauka podstawowych zwrotów języka tureckiego. Dla chętnych uczestnictwo w programie fakultatywnym.
12 dzień: Po śniadaniu wyjazd w kierunku Cieśniny Dardanele. Po drodze krótki postój w Pergamonie. Przejazd do Troi – zwiedzanie antycznej Troi oraz repliki Konia Trojańskiego. Nocleg w Gelibolu.
13 dzień: Po śniadaniu przeprawa promowa przez Cieśninę Dardanele. Przejazd w kierunku granicy turecko – bułgarskiej. Krótki postój w granicznym Edirne. Dalszy przejazd w kierunku kraju.
14 dzień: Powrót do Polski w godzinach południowych.

PROGRAM FAKULTATWNY:

Rejs statkiem po Bosforze – cena ok. 20 EUR.
Wieczór turecki – cena ok. 30 EUR.
Łaźnia turecka – cena ok. 15 EUR.
Rejs statkiem (z lunchem) po Morzu Egejskim – cena ok. 15 EUR.
Dalyan (kąpiele błotne i siarczanowe, wspaniałe krajobrazy z licyjskimi grobowcami wykutymi w skałach, niezwykła Żółwia Plaża) – cena ok. 60 EUR.
Sporty wodne na plaży – wodne rowery, sofy i banan. Cena od ok. 10 EUR (w zależności od rodzaju atrakcji).

Cena zawiera:

- 12 noclegów w hotelach o standardzie ***
- transport autokarem z klimatyzacją, toaletą, video, barkiem
- ubezpieczenie Signal Iduna Polska TU S.A.: KL- 20.000 EUR, NNW 15.000 PLN
- opieka pilota i wychowawców 
- realizacja programu podróży

Cena nie zawiera:

- klimatyzacji płatnej fakultatywnie ok. 4 EUR/ pokój
- kosztu wizy tureckiej i pośrednictwa wizowego 85 zł
- obowiązkowej dopłaty na realizację programu zbieranej przez pilota – 85 EUR (bilety wstępu, opłaty miejscowe, lokalni przewodnicy)
- programu fakultatywnego
- dopłaty do wyjazdów z poszczególnych miast

Napoje do posiłków (poza śniadaniami) – dodatkowo płatne.

Kwestie techniczne:

Zalecane kieszonkowe 150 EUR – nie obejmuje programu fakultatywnego oraz posiłków podczas przejazdu.
Przekroczenie granicy na podstawie ważnego paszportu i wizy.

Przejazd na trasie: Katowice - Belgrad (ok. 850 km) - ok. 14 godz. Belgrad - Edirne (ok. 700 km - ok. 12 godz.). Trasa liczona od granic Polski - ok. 5700 km.
Do przekroczenia granicy tureckiej przez obywateli Polski wymagany jest paszport, ważny co najmniej 180 dni od daty zakończenia wycieczki oraz wiza.
Biuro pośredniczy w jej uzyskaniu – usługa doliczana jest do rezerwacji i wynosi 85 zł (należy przesłać do biura skan paszportu i wypełniony wniosek wizowy, który zostanie przesłany drogą elektroniczną).
Uzyskana wiza uprawnia do 90 dni pobytu na terenie Turcji, jest to wiza wielokrotnego przekroczenia granicy. Możliwe jest wizowanie indywidualne: https://www.evisa.gov.tr/

Planowany przyjazd do hotelu ok. godz. 21.00. Planowany wyjazd z hotelu ok. godz. 07.00 przedostatniego dnia imprezy.

CENY - AUTOKAR:

Wyjazd Przyjazd Cena katalogowa
06.07 19.07 brak miejsc
20.07 02.08 2,694.00 zł
2794 zł

REZERWUJ

DANE UCZESTNIKA/UCZESTNIKÓW

DANE OSOBY ZGŁASZAJĄCEJ

Prefiks:
Nazwisko:
Imię:
Data ur.:
Adres:
Kod:
Miejscowość:
Telefon:
E-mail:
Dodaj uczestnika
Prefiks:
Nazwisko:
Imię:
Adres:
Kod:
Miejscowość:
Telefon:
E-mail:

WYBRANY TERMIN

MIASTO WYJAZDU

Uwagi:


SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

INFOLINIE
669 009 009
32 470 20 61

9.00-17.00 PN – PT
9.00-13.00 SOBOTA

Napisz do nas
Formularz kontaktowy

 

x