Strona główna » Obozy » Polska » Dla najmłodszych

Kolonia - Polska Ryn - Żeglarski Świat Smyka - pierwsze wakacje

Coraz bardziej popularnym sposobem na uprawianie turystyki i spędzanie czasu wolnego są Wakacje Pod Żaglami. W programie obozu jest nie tylko żeglarstwo ale również aktywny wypoczynek i mnóstwo zajęć mających na celu oswojenie z wodą, zachęcanie do uprawiania różnych sportów wodnych i rekreacji na wodzie.
Poznamy nazwy takie jak kilwater, bom, sztag czy grot tajniki żeglowania, liny, węzły i sploty.
Będziemy doskonalić umiejętności pływackie pod okiem czujnych instruktorów pływania. Nauczymy się pływać nowymi stylami.
Będziemy brać udział w obsłudze jachtu, sterować i pracować żaglami, oczywiście w miarę możliwości i sił. Wspólnie przy ognisku po dniu pełnym wrażeń, będziemy uczyć się i śpiewać piosenki żeglarskich, czyli szanty.
Dodatkowo w programie: dyskoteki, wieczory przy ognisku, gry terenowe, oraz zabawy i konkursy np. bal przebierańców, randkę w ciemno.

Uwaga!
Często, a nie kilka razy w tygodniu będziemy żeglować. Będziemy przeważnie pływać na jachtach kabinowych średniej wielkości (6-7 metrów), dzięki czemu Smyki aktywnie uczestniczą w obsłudze jachtu i sterowaniu.

Zakwaterowanie

Ośrodek wypoczynkowo-żeglarski "Sośnica" – miejsce, gdzie organizowanych jest wiele obozów na Mazurach. Obszerny teren wokół ośrodka jest zróżnicowany i zadrzewiony, co daje możliwość organizacji wielu wycieczek, wypraw, rajdów, a także jest doskonałym terenem na paintball i rajdy quadami. Ośrodek usytuowany jest bezpośrednio nad jeziorem oraz na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich, gdzie w odległości około 20 minut jazdy znajdują się takie miejscowości jak Mikołajki, Giżycko czy Mrągowo.

Plaża windsurfingowa z płycizną, wydzielona tylko dla naszych obozów, z której korzystają również uczestnicy pływający na optymistach i inni uczestnicy obozów wodnych. Drugie kąpielisko również strzeżone przez ratowników WOPR. Wydzielona keja (pomost), do którego cumują nasze jachty i motorówki
W najbliższej okolicy znajduje się piękna, dzika zatoka Rominek.

Uczestnicy będą zakwaterowani w murowanych domkach z łazienką (pełen węzeł sanitarny WC oraz prysznic) oraz w pokojach z łazienką z pełnym węzłem sanitarnym w murowanym pawilonie.

Obiekt dysponuje dużą stołówką, salą kawiarnianą (w której organizowane są różne obozowe spotkania, dyskoteki i imprezy), boiskami i miejscami do prowadzenia zajęć.

Wyżywienie

Całodzienne w stołówce ośrodka, od kolacji pierwszego dnia do śniadania ostatniego dnia.

Galeria:

Program

Zanim wypłyniemy w rejs...
Nauczymy się wszystkiego, co każdy wykwalifikowany żeglarz wiedzieć powinien! Zachowanie na pokładzie, bezpieczeństwo na wodzie i nad wodą, ratownictwo, wiązanie podstawowych węzłów, stawianie i zrzucanie żagli.

Ahoj Przygodo, czyli zaczynamy żeglować
Codziennie po jeziorze Ryńskim będziemy wypływać w krótsze i dłuższe rejsy żeglarskie. W miarę możliwości i sił będziemy brać udział w obsłudze jachtu i sterowaniu.

Aquazorbing (kula wodna)
To „chodzenie” po wodzie w  przezroczystej kuli o średnicy 2 m. Zabawa na całego z niewielką dawką adrenaliny.

Wyprawa Robinsona Cruzoe na bezludną wyspę
Zacumujemy na bezludnej wyspie podczas jednego z rejsów. Będziemy uczyć się, jak sobie poradzić w trudnych warunkach. Jak złowić rybę bez wędki, jak zbudować schronienie, jak wezwać pomoc, zorientować się w terenie, jak rozpalić ognisko.

Doskonalenie pływania wpław
Zajęcia na strzeżonym przez WOPR kąpielisku. Poznajemy nowe style pływackie i dowiadujemy się, jakie błędy popełniamy.

Zachowanie w wodzie i nad wodą, podstawy ratownictwa
Zasady bezpieczeństwa kąpieli, wzywania pomocy, podstaw jej udzielania potrzebującym. Wszystkiego dowiecie się od doświadczonych ratowników WOPR-u.

Kajaki lub rowery wodne
Wszędzie dostępne, popularne jednostki do rekreacji wodnej. Czy jednak tak łatwo się nimi manewruje? Nauczymy się sprawnie sterować i wiosłować. Popłyniemy na wyprawę po jeziorze Ryńskim, a w ośrodku zrealizujemy zawody - slalom, wyścigi, manewrowanie precyzyjne.

Jaka to melodia?
Nauka śpiewania szant i piosenek żeglarskich.

Dzień Lasu
Las to dom dla wielu milionów gatunków roślin i zwierząt. Weźmiemy udział w spotkaniu z Panem Leśniczym, który opowie nam o życiu w leśnej krainie.

Podchody
Gra harcerska polegająca na ściganiu jednej grupy osób przez drugą i wykonywaniu po drodze różnych zadań. Uciekinierzy co jakiś czas układają z patyków, szyszek, kamieni lub rysują w ziemi kierunek swojej ucieczki oraz umieszczają na trasie kartki z zadaniami. Grupa pościgowa wyrusza 15-30 minut później. Muszą po drodze wykonać wszystkie przygotowane dla nich zadania i to udokumentować. Zabawa daje najwięcej radości jeśli ma miejsce w terenie, w którym nikt nie będzie nam przeszkadzał, wykonywanie poleceń nie będzie utrudnione i łatwo odnajdziemy wszystkie wskazówki. Idealnym wydaje się być nasz pobliski las.

Olimpiada Wodna

Rywalizacja w atmosferze zabawy, podzieleni na drużyny weźmiemy udział w wielu wodnych konkurencjach.

Wieczorne Ogniska
Wspólnie spędzone wieczory przy ognisku, gitarze i kiełbaskach.

Flagi
Uczestnicy zostają podzieleni na dwie drużyny, każda z nich otrzymuje flagę, której musi bronić. Celem zabawy jest zdobycie flagi drużyny przeciwnej. Jest to strategiczna gra, która bardzo integruje grupę, a żeby wygrać pojedynek, współpraca jest w niej nieodzownym  elementem. Nie sprawność jest najważniejsza w tej grze, a strategia ataku na flagę przeciwnika.

Dyskoteki
Super zabawa przy dobrej muzyce do późnych godzin wieczornych.

Baloniada
Balony napełnione wodą, ręczniki i zabawa na całego, na mokro.

Festiwal Kolorów
To coraz bardziej popularna zabawa polegająca na wyrzucaniu w górę przez uczestników różnokolorowych proszków, które tworzą wielką chmurę barw! Festiwal wypełnia atmosfera wiecznej wesołości. Młodsi i starsi, wszyscy tańczą, śpiewają i bawią się, rzucając Kolory w powietrze!

Kawiarenka

Wieczorami, w ciszy nocnej starsi uczestnicy obozów wcale nie muszą być w domkach, mogą wspólnie spędzać czas w kawiarence, grając w różnego rodzaju gry np. mafię, ping-ponga, bilard, karaoke lub oglądać filmy.  

Nocny Maraton Filmowy
Odbywa się raz podczas trwania obozu. Filmy puszczane są z projektora. Młodsi uczestnicy oglądają filmy wybrane przez siebie do godziny 24.00. Starsi obozowicze do rana. Staramy się stworzyć klimat jak w kinie – popcorn i picie czeka na uczestników nocy filmowej. 

Olimpiada Sportowa
Podzieleni na małe drużyny weźmiemy udział w wielu konkurencjach. Na uczestników czeka kilkanaście stacji, na których muszą wykonać określone zadania jak na przykład „bieg kelnera”, „kto ma więcej piegów”, „wyścig z arbuzem, „bieg w parach z balonem napełnionym wodą”. Drużyna, która uzyska najwięcej punktów wygrywa olimpiadę.

Gry i Zabawy Stolikowe
W atmosferze dobrej zabawy i zdrowej rywalizacji, weźmiemy udział w prawdziwej burzy mózgów. 

Chrzest Obozowy
To moment kiedy z Nowicjusza stajesz się Obozowiczem. Ale za nim to nastąpi musisz udowodnić, że znasz się na zasadach i regułach panujących na obozie. Czeka na Was kilka stacji zadaniowych jak np. stacja dotycząca obozowych tradycji, stacja kadra, stacja uczestnicy i wiele innych, których pokonanie spowoduje, że będziesz PRAWDZIWYM OBOZOWICZEM.  

Happy End
Wszystkie chwile, nawet te najbardziej miłe szybko mijają, ale nawet koniec może być radosny. Podczas wieczornego spotkania z uczestnikami podsumujemy cały obóz, rozdamy pamiątkowe dyplomy i koszulki. A potem ostatnia obozowa dyskoteka i odliczanie dni do następnych wakacji. Pamiętajcie, że cudowne wspomnienia wakacyjnych dni będą Wam towarzyszyć przez cały rok.

Podczas zajęć uczestnicy są w razie potrzeby ubrani w kamizelki asekuracyjne. Program będzie realizowany w zależności od warunków pogodowych oraz możliwości fizycznych uczestników.  Istnieje możliwość niezrealizowania wybranych punktów programu, o czym decyduje kierownik obozu.

RAMOWY PLAN DNIA

Czas zajęć podzielony jest na pięć bloków zajęciowych

GODZINY RODZAJ ZAJĘĆ
08.00 - 08.50    pobudka, toaleta poranna
08.50 - 09.00     spotkanie uczestników z kadrą
09.00 - 09.30     śniadanie
09.30 - 09.45     przygotowanie do zajęć
09.45 - 11.45   blok I zajęcia programowe
11.45 - 13.45    blok II zajęcia programowe
14.00 - 14.30     obiad, podwieczorek
14.30 - 15.15     odpoczynek poobiedni
15.15 - 17.00    blok III zajęcia programowe
17.00 - 18.45    blok IV zajęcia programowe
19.00 - 19.30     kolacja
19.30 - 21.00     blok V zajęcia dodatkowe
21.00 – 22.00    czas wolny
22.00                 cisza nocna/dyskoteka, kawiarenka
dla starszych uczestników

Program fakultatywny

Dodatkowe atrakcje, wycieczki i obozowe aktywności są uzupełnieniem programu obozu. Nasze obozy mają wyspecjalizowany, aktywny program. Propozycja dodatkowych atrakcji umożliwia jednak poznanie w czasie obozu innych ciekawych zajęć lub pojechanie na atrakcyjną wycieczkę. Uczestnicy jednego obozu - 10 Przygód - mają większość atrakcji i wycieczek w programie obozu.

Sprawdź, czy dodatkowe atrakcje i aktywności masz zawarte w cenie obozu
Dodatkowe atrakcje i obozowe aktywności są propozycją dla uczestników tych obozów, którzy owych zajęć nie mają w podstawowym programie. Uczestnik np. obozu paintballowo-quadowego nie potrzebuje korzystać z paintballa czy quadów jak z "dodatkowej atrakcji", bo te zajęcia ma już wystarczająco intensywne w programie obozu natomiast może skorzystać na przykład z jazdy na bananie za motorówką.

Zasady korzystania
Realizacja niżej wymienionych atrakcji, wycieczek, aktywności, zajęć uzależniona jest od pogody, kondycji uczestników oraz od zebrania odpowiedniej grupy. O realizacji zajęć decyduje kierownik obozu. Uczestnikom przysługuje jednorazowe skorzystanie z każdego rodzaju zajęć. Wszystkie dodatkowe atrakcje i wycieczki realizowane są po zebraniu wymaganej minimalnej grupy uczestników. Opłatę można realizować przelewem lub na miejscu na obozie. Możliwość skorzystania z bezpłatnych obozowych aktywności jest ogłaszana przez kierownika obozu i jest różna w każdym turnusie (zależna od możliwości, pogody i liczby zainteresowanych uczestników). 

Wycieczki znajdują się >Tutaj<

Cena zawiera

- zakwaterowanie - domki z łazienką (wc+prysznic), lub pokoje z łazienką (wc+prysznic) w pawilonie
- wyżywienie - całodzienne w stołówce ośrodka, od kolacji pierwszego dnia do śniadania ostatniego dnia
- opiekę kadry - wykwalifikowani instruktorzy, wychowawcy
- ubezpieczenie – NW
- sprzęt - potrzebny do realizacji programu, w miarę potrzeb
- realizację programu w blokach zajęciowych, z podziałem na grupy, w zależności od pogody i kondycji uczestników

Cena nie zawiera

- dojazdu autokarem lub pociągiem
- programu fakultatywnego

Ważne

DOKUMENTY, GŁÓWNE WYMAGANIA
Wiek 7-12 lat. Zgłoszenie uczestnictwa-umowa, karta kolonijna ze zgodą rodziców (wzory w biurze). Legitymacja szkolna. Umiejętność pływania wpław potwierdzona pisemnie przez rodziców.

NALEŻY ZABRAĆ ZE SOBĄ
Wyżej wymienione odpowiednio wypełnione dokumenty, kieszonkowe. Kurtkę chroniącą przed deszczem, polar, ciepły sweter, skórzane rękawiczki, obuwie na miękkiej podeszwie do chodzenia na jachcie, ciepłą czapkę i z daszkiem, kostium kąpielowy, dres, latarkę, krem z filtrem, zeszyt, długopis, mały plecak na piesze wycieczki. Prosimy o zaopatrzenie uczestników w podstawowe leki (przeziębienie, ból gardła, uczulenia, środki na oparzenia słoneczne).

Nie odpowiadamy za ukradziony, utopiony lub zagubiony bagaż - zalecamy uczestnikom jego dodatkowe ubezpieczenie.

CENY - AUTOKAR:

Wyjazd Przyjazd Cena katalogowa
24.06 04.07 1,599.00 zł
05.07 15.07 1,599.00 zł
16.07 26.07 1,599.00 zł
27.07 06.08 1,599.00 zł
07.08 17.08 1,599.00 zł
18.08 28.08 1,599.00 zł

REZERWUJ

DANE UCZESTNIKA/UCZESTNIKÓW

DANE OSOBY ZGŁASZAJĄCEJ

Prefiks:
Nazwisko:
Imię:
Data ur.:
Adres:
Kod:
Miejscowość:
Telefon:
E-mail:
Dodaj uczestnika
Prefiks:
Nazwisko:
Imię:
Adres:
Kod:
Miejscowość:
Telefon:
E-mail:

WYBRANY TERMIN

MIASTO WYJAZDU

Uwagi:


SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

INFOLINIE
669 009 009
32 470 20 61

9.00-17.00 PN – PT
9.00-13.00 SOBOTA

Napisz do nas
Formularz kontaktowy

 

x