Steja - obozy młodzieżowe 2016 Grupa Steja - obozy zagraniczne

Strona główna » Obozy » »

Zimowisko - Sudety

To zobaczysz:

Kotlina Kłodzka - to jeden z atrakcyjniejszych rejonów turystycznych w Polsce. Znajdziecie tu zabytkowe uzdrowiska, parki narodowe, blisko stąd do Czech i Pragi. Jest to też kraina starych sztolni, malowniczych jaskiń, tajemniczych zamków i nieodkrytych dotychczas skarbów. Wyciągi narciarskie w Masywie Śnieżnika i Zieleńcu oferują doskonałe warunki narciarskie.


Nowy Gierałtów to niewielka miejscowość turystyczna położona w dolinie Białej Lądeckiej w pobliżu Gór Złotych i Bialskich.


Czarna Góra - jeden z najpopularniejszych, dużych ośrodków narciarskich w Polsce położony w Sudetach Wschodnich w Masywie Śnieżnika, we wsi Sienna, na ziemi kłodzkiej. Trasy narciarskie o długości ponad 10 km położone są na północno-wschodnich stokach Czarnej Góry (1205 m n.p.m.) i Żmijowca (1153 m n.p.m.). Ośrodek narciarski w swojej ofercie posiada - 3 koleje linowe, 7 wyciągów orczykowych, 6 tras narciarskich i dwa pola narciarskie. Ponadto rejon ten oferuje liczne trasy do narciarstwa biegowego i skiturowego. Od 2015 roku stacje narciarskie w Czarnej Górze, Lądku Zdroju i Kamienicy oferują wspólny skipass obejmujący cały Ski Region Śnieżnik. Bezpłatny skibus przewozi narciarzy pomiędzy stacjami.
Strony www ośrodków narciarskich
www.czarnagora.pl
www.skiregionsnieznik.pl

Zakwaterowanie:

Victor Berg Resort - obiekt położony jest w cichej i spokojnej okolicy Stronia Śląskiego około 2 km od Czarnej Góry Goście maja do dyspozycji komfortowe pokoje 2, 3 osobowe z pełnym węzłem sanitarnym. Pomieszczenia są zaaranżowane wygodnie i ze smakiem. Dodatkowo do dyspozycji gości: stół do ping ponga, bilard piłkarzyki, siłownia. Strona www obiektu noclegowego http://victorberg.pl/

Wyżywienie:

3 posiłki dziennie (6 śniadań, 6 obiadów, 6 kolacji lub suchy prowiant na narty)

Galeria:

Program podróży:

W programie m. in.
- zajęcia z orientacji w terenie i zasad przetrwania zimą,
- budowa schronienia zimą – iglo (o ile pozwoli pogoda),
- rozpalanie ogniska zimą,
- w co się ubrać i co zabrać do lasu zimą (nie tylko żeby było ciepło, ale też żeby skutecznie „zniknąć”),
- specyficzne zagrożenia zimowe i jak ich unikać,
- elementy pierwszej pomocy,
- gra terenowa „poszukiwanie Złotego Pociągu” z wykorzystaniem wykrywacza metalu.

W cenie:

- przejazd autokarem LUX,
- 6 noclegów,
- 6 śniadań, 6 kolacji, 6 x prowiant na stok lub obiad,
- ubezpieczenie NNW,
- opiekę kadry pedagogicznej, pilota-kierownika,
- wycieczka do Kłodzka, zwiedzanie Starego Miasta,
- realizację programu zimowiska - gry i zabawy na śniegu, zawody sportowe, konkursy z nagrodami, wycieczki po okolicy,
- realizację programu Survival – Tajemnicze Sudety.

Poza ceną:

- karnety narciarskie,
- wypożyczenie sprzętu narciarskiego,
- wycieczka do Pragi +80 zł
- dopłaty do wyjazdów z poszczególnych miast

 

Kwestie techniczne:

- Uczestnicy zimowiska podzieleni są na 15-20 osobowe grupy w zależności od wieku. Na każdą grupę przypada 1 wykwalifikowany opiekun. Dodatkowo nad prawidłowym przebiegiem programu wyjazdu czuwa kierownik z uprawnieniami przewodnika tatrzańskiego. Dodatkowo - do dyspozycji uczestników obozu narciarskiego - w grupie jest instruktor narciarski, który czuwa nad postępami w nauce jazdy na nartach.

- Połączenia antenowe z innych miejscowości odbywają się przy min. 8 osobach. Potwierdzenie połączeń antenowych odbywa się na 7 dni przed datą rozpoczęcia imprezy. Na trasach dojazdowych w Polsce połączenia mogą być realizowane mikrobusami lub transportem publicznym pod opieką osoby dorosłej i po wcześniejszej rezerwacji miejsc przez Organizatora imprezy.

- Istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia Kosztów Imprezy Turystycznej pokrywającego koszty rezygnacji z wyjazdu w przypadku wystąpienia sytuacji losowych (np. choroby). Ubezpieczenie wynosi 2,6 % ceny wyjazdu i można je wykupić w momencie dokonywania rezerwacji imprezy

Informacje wyjazdowe:

Każdy uczestnik musi dostarczyć na zbiórkę wypełnioną kartę kwalifikacyjną. Kopię karty prosimy dostarczyć do biura do 2 tyg. przed wyjazdem. Bez karty uczestnik nie może pojechać na obóz.
- Wszyscy uczestnicy obozów narciarskich i snowboardowych muszą posiadać kask!
- Każde dziecko które wyjeżdża na kolonię lub obóz za granicą musi posiadać ważny DOWÓD OSOBISTY LUB PASZPORT!!! Zalecamy również posiadanie karty EKUZ (Karta Europejskiego Ubezpieczenia Zdrowotnego wydawanej w oddziałach wojewódzkich NFZ).
- Na obozy krajowe prosimy o zabranie legitymacji szkolnej. W przypadku imprez z dojazdem koleją legitymacja szkolna jest warunkiem przyznania biletu ze zniżką.
- Przybliżoną godzinę powrotu oraz kontakt do kierownika kolonii podajemy na zbiórce w dniu wyjazdu.
- Prosimy, aby każde dziecko posiadało nie więcej niż 1 sztukę bagażu głównego (o wadze która pozwoli mu się samodzielnie przemieszczać z bagażem) oraz bagaż podręczny (najlepiej, aby był to plecak, który można potem wykorzystać podczas wycieczek).
- Wszyscy uczestnicy objęci są ubezpieczeniem TU Signal Iduna:
KL (Koszty Leczenia do 10000 euro), NNW (Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków do kwoty 7000 zł)i bagażu ( do kwoty 800 zł) w przypadku imprez zagranicznych,
NNW w przypadku imprez krajowych.

Zbiórka:

- Prosimy o wcześniejsze przybycie na zbiórkę (ok. 20 minut).
- Dziecko z autokaru lub obozu może odebrać wyłącznie opiekun prawny lub inna dorosła osoba do tego upoważniona. Jeśli nie mogą Państwo odebrać swojego dziecka sami, prosimy o przekazanie pisemnego upoważnienia kierownikowi wypoczynku lub pracownikowi naszego biura oraz poinformowanie biura przed przyjazdem autokaru, kto odbierze dziecko.
- Orientacyjne godziny powrotu podajemy na zbiórce w dniu wyjazdu. Ponieważ czas przejazdu uzależniony jest od warunków na drodze i może ulec zmianie, prosimy o pozostawanie w kontakcie z dzieckiem w celu potwierdzenia ostatecznej godziny powrotu.

CENY - AUTOKAR:

Wyjazd Przyjazd Cena katalogowa
14.01 20.01 899.00 zł

REZERWUJ

DANE UCZESTNIKA/UCZESTNIKÓW

DANE OSOBY ZGŁASZAJĄCEJ

Prefiks:
Nazwisko:
Imię:
Data ur.:
Adres:
Kod:
Miejscowość:
Telefon:
E-mail:
Dodaj uczestnika
Prefiks:
Nazwisko:
Imię:
Adres:
Kod:
Miejscowość:
Telefon:
E-mail:

WYBRANY TERMIN

MIASTO WYJAZDU

Kod Rabatowy:

USŁUGI DODATKOWE

Ubezpieczenie kosztów rezygnacji (ok. 2,6% wartości imprezy)

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

INFOLINIE
669 009 009
32 470 20 61

9.00-17.00 PN – PT

Napisz do nas
Formularz kontaktowy

 

x